Marszałek Pizdudski i Oil Stains w Domku Grabarza

Marszałek Pizdudski - fot. M. Makowski Jedna z najbardziej kontrowersyjnych postaci szczecińskiego światka muzycznego – Marszałek Pizdudski, wydaje debiutancką płytę. Z tej okazji, w sobotę, 20 września, w Domku Grabarza odbędzie się koncert premierowy, połączony z występem koszalińsko-gdyńskiego duetu Oil Stains.

Marszałek Pizdudski to solowy projekt Piotra Markowskiego, doskonale znanego szczecińskiej publiczności z takich zespołów jak Pomorzanie, Vespa czy grupy performerskiej Wielkie Pomorze. Działalność pod szyldem Marszałka rozpoczął wiosną 2012 roku. Wtedy to w sieci pojawiły się jego nagrania, rejestrowane w domowych warunkach. Piosenki utrzymane w stylistyce bluesa, punk country, pełne gorzkich, często wulgarnych tekstów szybko zdobyły popularność. Od marca 2013 Marszałek Pizdudski wielokrotnie koncertował w Szczecinie, ale także w Warszawie, Gorzowie i Trójmieście. Marszałek Pizdudski to połączenia śmiałej idei one man band – człowieka-orkiestry, korzeni bluesa i country, czyli amerykańskich gitarzysto-wokalistów z początku ubiegłego stulecia i bezkompromisowego podejścia do materii twórczej, właściwego punk rockowi. Album zatytułowany po prostu „Marszałek Pizdudski One Man Band” ukaże się 17 września nakładem warszawskiego wydawnictwa Karrot Kommando.

www.facebook.com/MarszalekPizdudskiOneManBand

Oil Stains

Oil Stains to Sztyma (gitara) oraz Der Strychen (perkusja, wokal). Duet porusza się w stylistyce brudnego rock’n’rolla oraz bluesa. Także u nich odnajdziemy punkową werwę, mocne gitarowe riffy, charakterystyczne dla muzyki amerykańskiego południa oraz rozmach typowy dla kilkuosobowego bandu. Mają na swoim koncie debiutancką epkę, a także występy w kraju (Warszawa, trójmiejski Fląder Festiwal) i za granicą.

www.facebook.com/oilstainsband

Koncert będzie kolejną odsłoną cyklu koncertowego „Tego Słucham”, organizowanego przez portal TegoSlucham.pl, we współpracy z Klubem Storrady.

Marszałek Pizdudski i Oil Stains w Domku Grabarza

Marszałek i Oil Stains w Domku Grabarza
Sobota 20 września, godz. 21.00
Domek Grabarza, ul. Storrady 2
wstęp: 10 zł 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz