Polo Hit Festival… czyli jak niektóre gwiazdy dyskotek zmieniły się przez lata

Boys - Polo Hit Festival Szczecin 2014

Dzień po Eska Music Awards, czyli wydarzeniu muzycznym adresowanym przede wszystkim do młodszej publiczności, w hali Arena Szczecin odbył się Polo Hit Festival – wbrew obiegowej opinii, adresowany nie tylko dla fanów muzyki disco polo, ale także tych, którzy pamiętają takie szczecińskie lokale jak np. “Quo Vadis”, “Imperium” czy “Cascade”, w których bawili się w rytmach takich przebojów jak “Rhythm Is A Dancer” czy “I Wanna Be With You”.

W sobotni wieczór przed szczecińską publicznością wystąpiły zespoły Snap, Captain Jack i Fun Factory, które swoje największe sukcesy odnosiły w latach 90. XX wieku. W nieco zmienionych składach, przypomniały one swoje największe hity.

Duet Snap, w którym z oryginalnego składu pozostał Turbo B., przypomniał swoje największe przeboje “The Power” i “Rhythm Is A Dancer”.

Tak Turbo B. wyglądał przed ponad dwiema dekadami:

Snap

… a tak wygląda obecnie:

Snap - Polo Hit Festival Szczecin 2014

Captain Jack w zupełnie innym składzie, niż 2 dekady temu, przypomniał m.in. swój “flagowy” hit…”Captain Jack”.

Captain Jack - Polo Hit Festival Szczecin 2014

Znany m.in. z przebojów “I Wanna Be With You” i “Celebration” zespół Fun Factory również wystąpił w innym składzie niż pamiętamy z lat 90. Na scenie pojawili się Smooth T. i Steve w towarzystwie dwójki nowych wokalistów.

Tak prezentował się zespół Fun Factory w połowie lat dziewięćdziesiątych:

Fun Factory

… a tak w 2014 roku na scenie szczecińskiej hali:

Fun Factory - Polo Hit Festival Szczecin 2014

Niestety nie pojawiła się zapowiadana wcześniej grupa Mr President, znana z hitu “Coco Jamboo”.

Przed szczecińską publicznością wystąpiła jeszcze jedna “legenda” światowych parkietów – tym razem sprzed 30 lat – włoski piosenkarz Gazebo, który zasłynął takimi hitami jak “Lunatic” czy “I Like Chopin”.

Wielu z nas pamięta go w taki sposób:

Gazebo

… ale w sobotni wieczór mogli być nieco zaskoczeni:

Gazebo - Polo Hit Festival Szczecin 2014

Poza gwiazdami dyskotek lat 90., podczas Polo Hit Festival wystąpiły również polskie gwiazdy muzyki pop i disco polo.

Swoje największe przeboje przypomniał obchodzący w tym roku jubileusz 30-lecia zespół Papa D. (dawniej Papa Dance). Usłyszeliśmy m.in.: “Gdzie jest Ola?”, “Nasz Disneyland”, “Naj Story” i “Ocean wspomnień”.

Papa D. - Polo Hit Festival Szczecin 2014

Wprawdzie nie zaśpiewała tego wieczoru “Szklanej pogody” (z powodu prawnych zawirowań z zespołem Lombard), ale usłyszeliśmy m.in. słynną “Meluzynę” z “Akademii Pana Kleksa”. Mowa oczywiście o Małgorzacie Ostrowskiej.

Małgorzata Ostrowska - Polo Hit Festival Szczecin 2014

Blisko 35 lat temu zasłynęła piosenką “Najpiękniejsza w klasie”, później przez wiele lat jej największym przebojem była piosenka dla dzieci “A ja wolę moją mamę”. Obydwa hity można było również usłyszeć w Szczecinie – oczywiście w wykonaniu Majki Jeżowskiej.

Majka Jeżowska - Polo Hit Festival Szczecin 2014

Polo Hit Festival to wydarzenie związane z muzyką disco polo – której podobno nie słucha nikt i jednocześnie która notuje najwyższe wyniki sprzedaży płyt w Polsce i największą frekwencję na koncertach i największą oglądalność wśród polskich stacji muzycznych. Nie mogło zatem zabraknąć gwiazd tego gatunku muzycznego. Przed szczecińską publicznością zaprezentowali się m.in.: Classic, Milano, After Party, Be Qll, Basta, La Tija i Power Play.

La Tija - Polo Hit Festival Szczecin 2014

Be Qll - Polo Hit Festival Szczecin 2014

Classic - Polo Hit Festival Szczecin 2014

Na koncercie nie mogło zabraknąć zespołu, który w drugiej połowie lat 90. wylansował przebój, który zna chyba każdy Polak i który do tej pory zapełnia parkiety dyskotek (niekoniecznie tych, w których grana jest muzyka disco polo). Mowa oczywiście piosence “Szalona” i o zespole Boys, który przed szczecińską publicznością zaprezentował się w dość oryginalnych strojach.

Boys - Polo Hit Festival Szczecin 2014

polo_hit_boys_02_640

Koncert zgromadził komplet publiczności i trwał ponad 3 godziny.

 
[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz