MieszGranie z Michałem Grobelnym… nad dachami Szczecina

MieszGranie - Michał Grobelny

Sierpień, piątek, wieczór i kameralny koncert w bliżej nieokreślonym miejscu. Gwiazdą wieczoru jest Michał Grobelny z zespołem. Miejsce i czas spotkania: ścisłe centrum miasta, godzina dwudziesta. Wziąć ciepłe ubrania. Więcej informacji: brak. Wszystko w swoim czasie. Brzmi interesująco, a wręcz intrygująco…

Kilka minut po dwudziestej udajemy się na miejsce koncertu. Jako, że jest to MieszGranie, czyli koncert w mieszkaniu, docelowym miejscem jest właśnie mieszkanie, a dokładniej taras na ostatnim piętrze kilkunastopiętrowego budynku, z którego rozpościera się piękny widok na miasto – z jednej strony katedra, zamek i filharmonia, z drugiej wieżowiec Pazim. Już teraz wiadomo, po co były te ciepłe ubrania. Może wiać lub padać. Na szczęście pogoda jest wyjątkowo łaskawa. Publiczność, licząca sobie około 50 osób, zajmuje wygodne miejsca, trwają ostatnie przygotowania techniczne, za chwilę zacznie się koncert Michała Grobelnego.MieszGranie - Michał Grobelny

Michał Grobelny znany jest szerszej publiczności m.in. dzięki udziałowi w programach “Mam Talent” czy “The Voice of Poland”, gdzie dotarł do półfinału. Absolwent Zespołu Szkół Muzycznych II st. w Szczecinie na wydziale wokalistyki jazzowej. Laureat wielu festiwali piosenki dziecięcej i młodzieżowej. Gra na fortepianie oraz próbuje swoich sił na instrumentach takich jak gitara oraz perkusja. Fascynuje się beat-boxem oraz dubbingiem. Aktywnie bierze udział w różnych projektach muzycznych. Obecnie śpiewa w dwóch zespołach: rockowym Guitarshop i jazzowo-popowym.

Nastrojowe, miłe dla ucha utwory, mocny głos Michała, widok wieczornego miasta, coraz ciemniejsze niebo oraz światło świec i drobnych lampek sprawia, że w powietrzu unosi się specyficzny klimat. Jest przyjemnie, a publiczność jest po prostu zasłuchana, a wręcz oczarowana. I o to właśnie chodzi!

MieszGranie - Michał Grobelny

MieszGranie - Michał Grobelny

MieszGranie - Michał Grobelny

Tej muzycznej uczty nie jest w stanie zakłócić wizyta… policjantów, którzy przyszli tutaj prawdopodobnie po telefonie jakiegoś nie do końca świadomego sytuacji sąsiada. Na szczęście wszystko zostało wyjaśnione.

MieszGranie - Michał Grobelny

Koncert zakończył się… zbyt szybko. Widzowie wcale nie mieli dość, a wręcz chcieli jeszcze, jednak zbliżała się godzina 22 i należało uszanować ciszę nocną.

A jak ocenili wydarzenie główni bohaterowie wydarzenia?

Wrażenia z koncertu bardzo dobre, wręcz doskonałe, zwłaszcza dlatego, że mogliśmy zagrać własny materiał, nad którym pracowaliśmy przez ostatnie miesiące, a nawet lata. – powiedział po koncercie Michał. – Niektóre piosenki powstały już dawno, a niektóre zaledwie dwa tygodnie temu. Granie w takim miejscu, na dachu, z panoramą Szczecina w tle, z tymi wszystkimi światełkami, oprawą i publicznością… ta cała atmosfera to jest coś niesamowitego! I jeszcze fakt, że właśnie w takich okolicznościach możemy podzielić się z ludźmi tym materiałem, to jest naprawdę coś wspaniałego.

Świetna inicjatywa! Wielkie podziękowania dla organizatorów. – dodali zgodnie Tomasz Nawrocki i Paweł Rozmarynowski z zespołu.

Na koniec przyszła pora na wspólne zdjęcie…

MieszGranie - Michał Grobelny

…i autografy – takie specjalne!

MieszGranie - Michał Grobelny MieszGranie - Michał Grobelny MieszGranie - Michał Grobelny

A wychodząc do domu, można było jeszcze przez chwilę rzucić okiem na panoramę miasta z charakterystycznym “termosem” na pierwszym planie.

MieszGranie - Michał Grobelny

MieszGranie to cykl koncertów, odbywających się w bardzo nietypowym miejscu, bo… w mieszkaniu! Dzięki temu słuchacze mają możliwość w bardzo specyficzny, wręcz intymny sposób obcować z muzyką graną na żywo.Koncerty odbywają się w różnych częściach miasta, artyści nie występują we własnych mieszkaniach.

 

 

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz