Więcej tablic SIM – tym razem z myślą o turystach

System Informacji MiejskiejSystem Informacji Miejskiej wzbogaci się o kolejne elementy. Tym razem będą to tablice kierunkowe dla pieszych, które wskażą drogę m.in. do obiektów użyteczności publicznej, zabytków, parków itp., na czym z pewnością skorzystają turyści.

Jak informuje Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego, w 59 lokalizacjach, głównie w Śródmieściu zostanie zamontowanych 679 tablic. Informacje wskazujące miejsca wraz z kierunkami i przybliżonym czasem, jaki zajmie dotarcie do wskazanego miejsca będą umieszczone w trzech językach: polskim, niemieckim i angielskim. Tablice będą zgodne z kolorystyką Floating Garden. Przeznaczone są one głównie dla turystów oraz osób odwiedzających Szczecin i mają ułatwić poruszanie się po Szczecina, m.in. odnalezienie ważnych instytucji, urzędów czy zabytków.

Ponadto na ulicach Szczecina pojawią się kolejne tablice z nazwami ulic. M.in. na Niebuszewie, Niemierzynie i osiedlu Arkońskim zamontowanych zostanie 237 nowych, dwustronnych tablic – takich, jakie możemy znaleźć już w Śródmieściu i kilku innych częściach miasta.

Nowe elementy SIM wykona i zamontuje konsorcjum firm Giera Jonkowo koło Olsztyna – Utal Poznań. Koszt: 589 170 zł.

System Informacji Miejskiej, poprzez zastosowanie jednolitego wzornictwa i kolorystyki ma na celu poprawę estetyki, ładu wizualnego i jakości przestrzeni publicznej w mieście. Lata zaniedbań spowodowały, iż w kwestii oznakowania panował jeden wielki chaos i pod względem estetyki Szczecin pozostawał daleko w tyle za innymi miastami. Wciąż jest wiele do zrobienia, jednak można zauważyć już postępy. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz