Szczecin Music Live, czyli doznania muzyczne podczas Pyromagic 2014

Szczecin Music Live

Muzyka zawsze była nieodłączną częścią festiwalu Pyromagic. Same pokazy są z nią bardzo mocno zintegrowane, natomiast gdy na chwilę ucichną eksplozje fajerwerków, na pierwszy plan wysuwają się artyści zaproszeni na Szczecin Music Live.

Tegoroczna  edycja festiwalu będzie kontynuacją zapoczątkowanego 2 lata temu i przyjętego bardzo dobrze przez szczecińską  publiczność  kierunku muzycznego będącego mieszanką folku i muzyki tanecznej wzbogaconego o brzmienia muzyki elektronicznej. Podczas dwóch dni festiwalu  usłyszymy i zobaczymy wybitnych przedstawicieli tego gatunku z Polski i zagranicy.

W piątek, 8 sierpnia na scenie wystąpią:

OHO!KOKO. Młody, świeży duet na polskiej scenie muzycznej. Narodził się w Szczecinie w 2010 roku ze wspólnej miłości do muzyki. Ona – Alicja Kruk- porównana przez Korę Jackowską do Amy Winehouse, on – Marek Szul – tworzący nową, niespotykaną technikę gry na gitarze akustycznej. Duet OHO!KOKO wielką popularność zdobył występem w IV MUST BE THE MUSIC, gdzie zebrał największe poparcie widzów oraz jury, a także udziałem w IV edycji programu MAM TALENT.

KAMP! Prawdziwe objawienie polskiej sceny muzyki elektronicznej. Zespół grający muzykę electropop, założony w Łodzi. Brzmienie tria określane jest jako melodyjny synth-pop z wpływami nowej fali lat 80, francuskiego house’u i chill-wave’u. 23 listopada 2012 roku zespół wydał debiutancki album długogrający zatytułowany “Kamp!”

Na zakończenie pierwszego dnia do zabawy szczecińską publiczność  porwie  DJ Mary Kłak – Monika Petryczko. Dziennikarka radiowa i telewizyjna, DJ-ka,animatorka wydarzeń kulturalnych. Zaprezentuje utwory z nurtu szeroko pojętej muzyki klubowej.

W sobotę, 9 sierpnia przed szczecińską publicznością zaprezentują się:

WARSAW BALKAN MADNESS to przede wszystkim radość…. radość która płynie prosto z magicznych melodii i rytmów muzyki Europy południowo- wschodniej.Bogate dziedzictwo cygańskosłowiańskiej kultury półwyspu bałkańskiego zostaje przeniesione w XXI wiek. Szybkie partie trąbek i innych “dęciaków” skonfrontowane są z klubowymi beatami, a przejmujące brzmienia skrzypiec czy akordeonów okraszone głębokim i pulsującym basem.

JAMARAM powstali w 2000 roku w Monachium i obecnie stanowią jedną z najsilniejszych marek na niemieckiej scenie muzycznej. Ich muzyka to niezwykła mieszanka reggae, dubu, funka, soulu, latino, swingu, ska, popu oraz rocka. Ich eksplodujące energią koncerty adresowane są do wszystkich zwolenników dobrej zabawy.

Ośmioosobowy zespół ma na swym koncie już 6 albumów, ale to widowiska na żywo są ich żywiołem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz