Hotel Focus – blisko pięknych miejsc i ważnych wydarzeń

Hotel Focus Szczecin

Przyjeżdża turysta do Szczecina… na przykład na Dni Morza czy zlot żaglowców i szuka noclegu – jak najbliżej, niezbyt drogo, ale tak, żeby było mu wygodnie… i po drodze trafia na ulicę Małopolską, gdzie w zmodernizowanej XIX-wiecznej kamienicy mieści się trzygwiazdkowy hotel należący do sieci Focus.

Wały Chrobrego to jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Szczecinie i obowiązkowy punkt na mapie każdej wycieczki. Jest to również miejsce, w którym odbywają się takie wydarzenia jak Dni Morza, festiwal fajerwerków Pyromagic, czy The Tall Ships Races. Turyści odwiedzający nasze miasto – między innymi z okazji wspomnianych imprez, zwykle spędzają tutaj więcej niż jeden dzień i szukając noclegu, często biorą pod uwagę lokalizację – tak aby być jak najbliżej centrum wydarzeń. Ale imprezy masowe to nie wszystko, bo przecież do Szczecina można przyjechać również po to żeby zobaczyć coś ciekawego, załatwić interesy, albo zrobić zakupy. Hotel znajduje się dokładnie w połowie drogi pomiędzy centralną częścią Wałów Chrobrego, z Muzeum Narodowym, tarasem  z pomnikiem Centaura i zabytkową fontanną, a Zamkiem Książąt Pomorskich i Starym Miastem. Blisko stąd również na nadodrzańskie bulwary, a także do Filharmonii i Centrum Dialogu Przełomy, których budowa właśnie dobiega końca. Miłośnicy zakupów w krótkim czasie dostaną się do dwóch największych centrów handlowych. Stanowi więc doskonałą bazę wypadową na wycieczki po mieście.

Dom Rybaka

W ponad stuletniej kamienicy przez wiele lat po wojnie mieścił się Dom Rybaka. Kilka lat temu budynek przeszedł gruntowną modernizację i swoją działalność rozpoczął w niej hotel należący do ogólnopolskiej sieci Focus. W tym miejscu zatrzymują się nie tylko turyści z Polski i zagranicy, którzy z różnych przyczyn postanowili odwiedzić Szczecin. Nocują tutaj również osoby przyjeżdżające w interesach, a także znani ludzie ze świata showbiznesu. Niedawno zatrzymał się tutaj m.in. idol nastolatek, Dawid Kwiatkowski, który wystąpił na Wałach Chrobrego podczas tegorocznych Dni Morza.

Hotel Focus Szczecin

Przyjeżdżając do hotelu, możemy pozostawić samochód na parkingu strzeżonym lub na ulicy, bezpośrednio przed budynkiem. Na parterze znajduje się recepcja, w której zawsze otrzymamy odpowiedź na wszelkie pytania (m.in. odnośnie topografii hotelu, bo czasem łatwo się pogubić w labiryncie wąskich i krętych korytarzy) oraz hotelowa restauracja.

Hotel Focus Szczecin

W zależności od potrzeb, do wyboru mamy pokoje jedno- i dwuosobowe. W każdym znajdują się dość duże łóżka z twardymi, ale bardzo wygodnymi materacami. Jeśli ktoś lubi mieć wysoko pod głową, wielkość i ilość poduszek może okazać się niewystarczająca… kwestia indywidualnych upodobań. Do dyspozycji jest również łazienka z prysznicem, telewizor i telefon. Można również korzystać z darmowego bezprzewodowego internetu, więc wciąż pozostajemy w kontakcie ze światem zewnętrznym. Niestety brak klimatyzacji może okazać się zauważalny, zwłaszcza w środku lata, gdy na zewnątrz temperatura przekracza 30 stopni Celsjusza. W każdym pokoju znajduje się także zestaw do przygotowania kawy lub herbaty. Można więc w spokoju odpocząć po podróży, ale również popracować w przyzwoitych warunkach – przy biurku w pokoju lub w specjalnie przygotowanym kąciku biznesowym na poziomie -1.

Hotel Focus Szczecin

Dłuższe przebywanie w pokoju hotelowym może wydawać się nudne, dlatego dla gości, poza restauracją i barem, przygotowano również miejsce, w którym można zadbać o zdrowie. W niewielkiej siłowni znajdującej się na poziomie -1 mamy do dyspozycji kilka najpotrzebniejszych urządzeń do kształtowania sylwetki. Można również zrelaksować się w saunie – fińskiej, gdy lubimy wysokie temperatury w okolicach 100 stopni, lub nowoczesnej saunie na podczerwień, gdzie termometr wskazuje dużo niższe wartości.

Hotel Focus Szczecin

Hotel Focus Szczecin

Po porannym przebudzeniu na gości hotelu Focus czeka śniadanie. Wybór dań jest dość spory i przypadnie do gustu zarówno miłośnikom lekkich, dietetycznych potraw jak i czegoś bardziej treściwego… kawa, herbata, soki owocowe, płatki, pieczywo, sery, wędliny, czy jajecznica na boczku… jak kto lubi. Dodatkowo każdy gość otrzymuje prowiant na drogę w postaci kanapki i kubka kawy.

Hotel Focus Szczecin

Hotel Focus w Szczecinie można śmiało polecić osobom, które zamierzają odwiedzić nasze miasto i chcą przenocować w dobrych warunkach za niewygórowaną cenę. Dobra lokalizacja, komfort odpoczynku, uprzejmi pracownicy obsługi i dobre jedzenie rekompensują nieliczne drobne mankamenty. Tylko warto byłoby pomyśleć o tej klimatyzacji… 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz