Klątwa Sediny? Kolejna zabytkowa fontanna bez wody

Reklama

Fontanna na pl. Tobruckim

To już jakaś plaga… Zaledwie kilkanaście dni temu Szczecin obiegła informacja, że zabytkowa fontanna na placu Orła Białego będzie fontanną tylko z nazwy i woda już z niej nie popłynie. Do tego “zacnego grona” dołączyła fontanna “bez Sediny” na placu Tobruckim.

Reklama

W “Kurierze Szczecińskim” czytamy, że fontanna wymaga gruntownej konserwacji i obecny stan nie pozwala na jej użytkowanie. W planach WKZ jest ekspertyza dotycząca stanu technicznego zabytku, wydanie odpowiednich zaleceń i zobowiązanie miasta do działań mających na celu ratowanie fontanny.

3 lata temu istniała szansa na odnowienie zabytku i odtworzenie zaginionej rzeźby Sediny, jednak zamieszanie, głównie o charakterze ideologiczno-politycznym skutkowało tym, że do tego nie doszło, dofinansowanie unijne zostało cofnięte, a wkład własny został przeznaczony na inne cele. Skończyło się na trwającej kilka miesięcy renowacji dolnej części fontanny, jednak te działania okazały się niewystarczające. Zabytkowy wodotrysk stoi pusty i tak naprawdę nie wiadomo kiedy pojawi się w nim woda.

Czyżby Sedina rzuciła klątwę?

Fontanna na pl. Tobruckim 

Reklama
[Głosów:0    Średnia:0/5]

Komentarze

Dodaj komentarz

*