Ekstremalnie głośny wieczór w Domku Grabarza

Martim Monitz / Nihilosaur

Dwa zespoły, mnóstwo gitarowego hałasu i jeszcze więcej dzikiej energii – to czeka nas już 31 maja w Domku Grabarza. W kolejnej odsłonie cyklu „Tego Słucham” wystąpią doświadczeni, ale wciąż niewyżyci: Martim Monitz z Poznania i szczeciński Nihilosaur.

Nie ma tu mowy o gwieździe wieczoru i supporcie. Zagrają dwa znakomite bandy eksplorujące ciemne odmęty brudnego grania.

Nihilosaur – powstali w 2005 roku w Szczecinie. Tworzą go muzycy związani wcześniej z takimi zespołami jak The Analogs, Felicite Pueros, Baby Blue Eyes: Artur Ciechorski – wokal, bas, Wojtek Nadolny – gitara i Ziemowit Pawluk – perkusja. Styl jaki tworzy Nihilosaur to mieszanka muzyki noise, awangardy, metalu i psychodelii. Wszystko to podane w doomowym sosie. Mają na koncie dwie płyty: „The End is Within Sight” (2007) oraz „Death is the Border That Evil Cannot Cross” (2013).

Więcej informacji:
http://www.facebook.com/nihilosaur
http://nihilosaur.bandcamp.com

Martim Monitz – pochodzą z Pomorza Zachodniego. Wcześniej tworzyli grupę Ciastko, która na początku lat 90-tych grał nową falę i gitarowy jazgot. Później przenieśli się do Poznania. Jako Martim Monitz grają od 2012 roku. – Idea naszego grania jest prosta – przywrócić emocje gitarowego grania czerpiąc z tego, co najbardziej lubimy: punk, nowa fala i noise – mówią. Ich debiutancka epka z czterema utworami ukazała się w kwietniu tego roku. To dawka mocnego grania, pełnego gitarowej furii. Punkowa energia spotyka się z nowofalowym chłodem, a wszystko to okraszone jest wieloma noise’owymi hałasami. Do tego celne teksty po polsku. Materiał na długogrającą płytę czeka na wydanie – usłyszymy go na szczecińskim występie. Fani takich grup jak Krzycz czy Ewa Braun rozkochają się w tych dźwiękach.

Więcej informacji:
http://www.facebook.com/martimmonitz
http://martim-monitz.bandcamp.com/album/martim-monitz-ep

Koncert będzie kolejną odsłoną cyklu koncertowego „Tego Słucham”, organizowanego przez portal TegoSlucham.pl oraz Klub Storrady, w ramach którego do Szczecina zapraszane są polskie zespoły z kręgu muzyki niezależnej, które dotychczas nie grały w Szczecinie.

Koncert Martim Monitz i Nihilosaur
Domek Grabarza, ul. Storrady 2, Szczecin
Sobota 31 maja 2014, godz. 20.00
Wstęp: 10 zł. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz