KINKI, czyli trójmiejska alternatywa w Domku Grabarza

KINKI

Tym razem cykl koncertowy „Tego Słucham” będzie miał rockowo-yassową i improwizowaną odsłonę. W sobotę 10 maja w Domku Grabarza wystąpi na żywo trójmiejski zespół KINKI.

KINKI to formacja inspirująca się m. in. klasycznym jazzem, yassem, alternatywą, elektroniką, noisem. W swojej muzyce łączą różnorodność, dynamikę i elementy improwizacji, dorzucając do tego ciekawą konferansjerkę.

Grupa debiutowała fonograficznie w 2013 roku płytą „El Museo De Las Momias”, która została dostrzeżona i doceniona nie tylko w Polsce, ale także… w Meksyku. Zespół zdobył wierne grono fanów właśnie w Meksyku (materiał demo gościł w tamtejszych stacjach radiowych), a tytuł debiutanckiej płyty to ukłon w ich stronę.

– Kinki tworzą swego rodzaju muzyczny Blitzkrieg – atakują mięsistymi kompozycjami, w których różnicują brzmienie, toczą walkę gdzieś pomiędzy jazzem a rockiem, które zaciekle ze sobą rywalizują, co przynosi doskonały efekt. Momentami „El Museo De Las Momias” przypomina wczesne, bardziej rockowe nagrania Pink Freud lub Baaby, kiedy indziej blisko im do Niechęci, w swojej psychodelicznej, zawadiackiej i bezkompromisowej odsłonie – pisał o albumie Jakub Knera z portalu Nowe Idzie Od Morza.

KINKI tworzą Bartek Laskowski – gitara, Tomek Tłuszczak – bębny, Marcin Drewczyński – bas, Mariusz Kawalec – saksofon.

Więcej informacji o zespole:
http://kinki.bandcamp.com/
http://www.facebook.com/kinkigdynia

Koncert będzie szóstą odsłoną cyklu koncertowego „Tego Słucham”, organizowanego przez portal TegoSlucham.pl, we współpracy z Klubem Storrady.

KINKI w Domku Grabarza
Domek Grabarza, ul. Storrady 2
Sobota 10 maja 2014 r., godz. 20.00
Wjazd 10 zł 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz