Protest przeciwko Kauflandowi

Ofiar Oświęcimia

Około miesiąc temu niespodziewanie wyszła na jaw informacja, iż u zbiegu ulic Staszica i Ofiar Oświęcimia ma powstać wielkopowierzchniowy sklep sieci Kaufland. Wzbudziło to wiele obaw wśród kupców z pobliskiego targowiska Manhattan, którzy obawiają się, że stracą klientów i zapowiadają protest.

Hipermarket miałby powstać na placu w sąsiedztwie kościoła pw. Bożego Ciała. Poza wyremontowanym kilka lat temu Manhattanem, niedaleko znajdują się także dwa dyskonty spożywcze oraz kilka niewielkich osiedlowych sklepów. Na deficyt placówek handlowych nie można więc narzekać.

Kupcy z Manhattanu czują się jednak zagrożeni i zapowiadają protest. W zapowiedzianej na 17 marca, przed sesją rady miasta akcji swój udział zapowiadają nie tylko kupcy z Manhattanu, ale także z Placu Kilińskiego, Pogodna, Turzyna, Zdrojów i Szafera.

Czy u zbiegu ulic Staszica i Ofiar Oświęcimia powinien powstać sklep sieci Kaufland?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
 
[Głosów:0    Średnia:0/5]

One Response

 1. W ciągu ostatnich 10 lat w Szczecinie “utkano” gęstą siatkę marketów. Biedronek, lidli, netto itd. nie sposób już zliczyć. Argument, że dają miejsca pracy to bzdura, bo pamiętajmy, że jeden market to kilka zamkniętych małych sklepów, gdzie też ktoś pracował. Czy gdyby nie było marketów to nie mielibyśmy co jeść? Zdrowa konkurencja wymusiłaby na mniejszych sklepach obniżkę cen, jednak z marketem niestety żaden nie ma szans. Wszyscy wiemy, że to nie są Polskie sieci więc zyski wędrują wprost za granicę. Co więcej takie sieci mogą liczyć w naszym kraju na szereg ułatwień podatkowych etc.
  Gdzie tu sprawiedliwość?
  Nowy sklep kaufland czy każdy inny market, który miałby powstać w Szczecinie przy ul. Staszica to kolejna porażka tego miasta i jego decydentów.
  Czy ktoś wogóle panuje nad ilością budowanych jak grzyby po deszczu sklepów?
  Podobna sytuacja ma miejsce w Szczecinie przy ul. Chłodnej i Wapiennej.
  Czy ktoś wogóle zdaje sobie sprawę, że istnieją naciski na zmianę Miejscowego Planu Zagospodarowania w tym miejscu aby właśnie powstał kolejny market o powierzchni do 2 tyś. m2.?

Dodaj komentarz