“Obietnica” wchodzi na ekrany kin

Obietnica

Od 14 marca będzie można zobaczyć w kinach film “Obietnica”, który był kręcony rok temu w Szczecinie.

W lutym 2013 roku w Szczecinie obyły się dwa castingi do filmu, które przyciągnęły tłumy młodych szczecinian. W obsadzie filmu główne role zagrali Eliza Rycembel, Mateusz Więcławek i Nikodem Rozbicki. Na planie towarzyszą im m.in. Andrzej Chyra, Magdalena Popławska i   Bartłomiej Topa.

Obietnica

Zdjęcia do filmu kręcone były w czerwcu i lipcu w Szczecinie. W „Obietnicy” można zobaczyć m.in. sceny w szczecińskich tramwajach, na przystankach autobusowych, nad Jeziorem Głębokim na Trasie Zamkowej, na Wałach Chrobrego, w okolicach Jeziora Dąbie oraz w Centrum Kształcenia Sportowego przy ul. Rydla.

Obietnica
Po raz pierwszy film zaprezentowany został przed dwutysięczną widownią w Berlinie podczas  64. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Berlinale. W tym Roku „Obietnica” była  jedynym polskim pełnometrażowym obrazem, któremu udało się dostać do tego prestiżowego konkursu. Film zakwalifikowała się do sekcji „Generation 14 plus”, ukazującej problemy młodego pokolenia Europejczyków.

Obietnica

Reżyserką filmu jest laureatka wielu nagród filmowych Anna Kazejak, mająca między innymi w dorobku film „Skrzydlate Świnie” i serial HBO „Bez tajemnic”. Film zrealizuje firma firma Opus Film znana z produkcji wielokrotnie nagradzanych, będących polskimi kandydatami do Oscarów filmów „Edi”, „Z Odzysku”, „Zero” i „Wymyk”.

Scenariusz filmu autorstwa Anny Kazejak i Magnusa von Horna jest dramatem psychologicznym rozgrywającym się w środowisku młodzieży licealnej w dużym mieście w Polsce.

„Obietnica”, której roboczy tytuł brzmiał „Słowo” (taki też pozostał w wersji anglojęzycznej), to historia inspirowana prawdziwymi zdarzeniami. Opowiada o młodych ludziach, uczniach wielkomiejskiego liceum, którzy należą do generacji, komunikującej się jedynie za pomocą Facebooka i Skype’a. Lila i Janek wraz z przyjaciółmi w pełni korzystają z życia, bawią się, eksperymentują z alkoholem i marihuaną. Pewnego dnia dziewczyna nieoczekiwanie zrywa z chłopakiem, oskarżając go o zdradę. Według niej powrót do związku będzie możliwy, wówczas gdy Janek spełni daną obietnicę. Chłopak wykonuje zadanie, ale po tym nic już nie jest takie samo…

To film o nastolatkach poddanych olbrzymiej presji, której nie sposób sprostać. To ciemna strona naszego człowieczeństwa, która zbyt trudna by w nią wniknąć, wydaje nam się pozornie irracjonalna. Musimy się jednak jej przyjrzeć, bo jest częścią każdego z nas. A nie ma nic prostszego jak potępianie zła i nic trudniejszego jak jego zrozumienie.

Film powstał przy wsparciu Zachodniopomorskiego Funduszu Filmowego Pomerania. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz