Teatr Polski zostanie rozbudowany

O rozbudowie Teatru Polskiego słyszy się od lat. Wszelkie plany koncepcje były do niedawna traktowane jak opowieści z gatunku science-fiction. Jednak niespodziewanie pojawiły się bardzo dobre informacje, które zmieniły postać rzeczy. Do końca sierpnia ma być gotowy projekt. W październiku zostanie ogłoszony przetarg, a prace budowlane powinny ruszyć w 2015 roku. We wtorek podpisana została umowa na dofinansowanie rozbudowy Teatru Polskiego.

Po rozbudowie teatr będzie miał łącznie 20 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni. Nowe pomieszczenia znajdą się pod ziemią – zostaną wbudowane w skarpę od strony Odry. Dzięki temu nie zmieni się bryła modernistycznego gmachu z 1920 roku, w którym obecnie mieści się Teatr Polski. Jednym z elementów rozbudowanego teatru będzie scena szekspirowska – okrągła sala z balkonami i rozsuwanym dachem.

Koszt przygotowania dokumentacji to około 3 miliony złotych, z czego dofinansowanie z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego wynosi 1,6 mln zł. Przebudowa teatru ma kosztować około 54 miliony złotych.

Teatr Polski - wizualizacja

Teatr Polski - wizualizacja

 
[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz