Sklepy, biura i apartamenty w miejscu byłego baru

“Bryła wyrzeźbiona słońcem”, “Apartamentowiec o standardzie jakiego nie było jeszcze w Szczecinie” – takie opinie możemy przeczytać w “Kurierze Szczecińskim” na temat budynku, który powstanie w miejscu, w którym przez lata znajdowała się jedna z najbardziej trwałych prowizorek w Szczecinie, czyli słynny Bar Extra, zbudowany w latach 60. XX wieku, według nowoczesnych na ówczesne czasy standardów rodem z NRD.

Pod koniec 2011 roku, po kilku nieudanych próbach, teren między al. Niepodległości i ul. Tkacką został sprzedany firmie Idea Inwest, która planuje w tym miejscu budynek mieszkalno-usługowy z pasażem znajdującym się na ulicy Szczytowej, będącej pieszym łącznikiem pomiędzy al. Niepodległości i ul. Tkacką. Na parterze mają znaleźć się sklepy, na pierwszej kondygnacji biura, a wyżej 66 lokali mieszkalnych, w tym 130-metrowy apartament z widokiem na centrum na najwyższej, jedenastej kondygnacji “wieży” znajdującej się od strony al. Niepodległości. Elewacja budynku ma zostać wykonana ze szlachetnego szkła.

Miejsce po dawnym Barze Extra od dawna prosi się o porządną wielkomiejską zabudowę. Przez lata straszyły tutaj ruiny opuszczonego pawilonu, obecnie znajduje się w tym miejscu prowizoryczny parking (potocznie określany mianem “dziadoparkingu”), który z pewnością nie dodaje temu miejscu uroku. Do pełni szczęścia brakuje tylko planów zabudowy miejsca, w którym znajduje się kolejna “nieśmiertelna prowizorka”, czyli parterowy pawilon, w którym przez lata funkcjonował sklep “Maraton”. Miejmy nadzieję, że już wkrótce nie tylko na jednej, ale na obu działkach pojawią się ekipy budowlane i wyrosną tutaj reprezentacyjne budowle – idealnie pasujące do jednej z najdroższych ulic handlowych w Polsce, którą jest aleja Niepodległości.

Apartamentowiec Idea Inwest przy al. Niepodległości 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz