Na Hanza Tower przyjdzie nam jeszcze poczekać

Budowa prawie 100-metrowego wieżowca Hanza Tower w miejscu ZPO “Dana” wciąż jest jedną wielką niewiadomą. Dotychczas wybudowano część podziemną budynku, po czym blisko rok temu prace na placu budowy ustały. Na razie w planach jest tylko budowa hotelu w przedwojennej narożnej kamienicy, w której kiedyś szyto kreacje “Dany”.

Jak donosi “Gazeta Wyborcza”, inwestor zamierza teraz skupić się na zabytkowym budynku na rogu al. Wyzwolenia i ul. Odzieżowej, w której powstać ma czterogwiazdkowy hotel ze 102 pokojami. Remont ma zakończyć się w połowie 2015 roku i kosztować ma około 14 milionów złotych, a środki pochodzić będą z kredytu udzielonego w ramach Funduszu Jessica.

Nic jednak nie wiadomo w sprawie “nowej” części kompleksu, w której ma się znaleźć m.in. centrum handlowo-usługowe oraz powierzchnie biurowe.

Hanza Tower jest dość “tajemniczą” inwestycją, której historia ma już kilka lat. Najpierw był długi czas zapowiedzi i spekulacji na temat, co powstanie w miejscu byłej “Dany”. Budowa oficjalnie rozpoczęła się jesienią 2011 roku i charakteryzuje się bardzo nieregularnym tempem prac, co sprawia, że zarówno termin jej zakończenia jak i efekt końcowy pozostają wciąż jedną wielką niewiadomą. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz