IKEA w Szczecinie (chyba) coraz bardziej realna

Okazuje się, że warto czasem przejrzeć Biuletyn Informacji Publicznej szczecińskiego magistratu, bo można się dzięki niemu dowiedzieć bardzo ciekawych rzeczy – m.in. o coraz bardziej zaawansowanych planach związanych z budową chyba najbardziej oczekiwanej inwestycji komercyjnej w Szczecinie, czyli sklepu sieci IKEA, który ma powstać na granicy miasta, obok centrum handlowego Auchan przy Autostradzie Poznańskiej.

W zamieszczonym na stronie BIP obwieszczeniu możemy przeczytać, że do Urzędu Miasta wpłynął wniosek w sprawie “zmiany organizacji ruchu w rejonie Centrum Handlowego Auchan Kołbaskowo związanej z rozbudową o m.in. sklep IKEA” i o tym, że “Prezydent Miasta Szczecin, wszczął postępowanie administracyjne w tej sprawie”. Dokument znalazł w czeluściach Internetu jeden z użytkowników forum SkyscraperCity.com o nicku Piotr1234.

Jest to jedna z nielicznych oficjalnych informacji na temat sklepu IKEA w Szczecinie, a w tym konkretnym przypadku – jego otoczenia. Jakiś czas temu pojawiły się informacje wskazujące na rok 2015 jako termin otwarcia marketu. Można było nawet znaleźć ogłoszenia o naborze pracowników. O budowie sklepu IKEA mówi się od około dekady, jednak są to tylko domysły, przypuszczenia i wyrywkowe informacje, z których niewiele wynika. Przedstawiciele firmy wciąż milczą, a klienci spragnieni kolorowych mebli i artykułów wyposażenia wnętrz cierpliwie czekają… i mają nawet swój fanpage na Facebooku. Jest ich ponad 3 tysiące! 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz