Operowy flash mob na dworcu

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w niedzielne popołudnie, równo siedem minut po godzinie 17.00, na dworcu Szczecin Główny miało miejsce niecodzienne wydarzenie, które wzbudziło zdziwienie wśród podróżnych. Wbrew przypuszczeniom niektórych, nie był to przyjazd opóźnionego pociągu, lecz małe wydarzenie artystyczne będące zapowiedzią zbliżającej się premiery w Operze na Zamku.

O godzinie 17.07 w holu dworca rozległy się dźwięki arii – znanego wszystkim marsza weselnego, w wykonaniu 25 śpiewaków operowych. W ten oto sposób został powitany tajemniczy gość z przeszłości – Lohengrin, główny bohater opery Ryszarda Wagnera, która po 30 latach nieobecności wraca na polską scenę operową – do szczecińskiej Opery na Zamku. Chwilę później główny bohater tego niecodziennego zamieszania wsiadł do zabytkowego samochodu z lat 30. XX wieku i odjechał w bliżej nieokreślonym kierunku.

Premiera “Lohengrina” została przygotowana wspólnie z niemieckim partnerem Theater Vorpommern. Inspiracją realizacji tego spektaklu, pierwszą w historii szczecińskiej opery, jest 200. rocznica urodzin kompozytora oraz 130. rocznica jego śmierci. Niezwykle rzadko możemy usłyszeć i zobaczyć Lohengrina na rodzimych scenach, choć marsz weselny z tej opery pojawia się w prawie każdym filmie ze sceną ślubu.

Premiera opery “Lohengrin” Ryszarda Wagnera już 13 grudnia 2013 r. (godz. 19.00) oraz 11 stycznia 2014 r. (godz. 19.00) w Operze na Zamku w Szczecinie.

Więcej informacji: http://opera.szczecin.pl/repertoire/lohengrin/

Flash moby stały się już specjalnością Opery na Zamku. Podobne akcje miały już miejsce w przeszłości w szczecińskich galeriach handlowych.

 
[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz