Już wkrótce pojedziemy “trzynastką”

Reklama

Kiedyś tramwaj linii nr 13 woził zabłąkanych turystów nad morze – jak mówi stara szczecińska legenda. Teraz “trzynastka” przestanie już być tylko “legendarna” i stanie się jak najbardziej realna. Linia tramwajowa pojawi się już wkrótce na czas remontu torowiska w al. Piastów.

Reklama

“Trzynastka” pojawi się najprawdopodobniej już na początku stycznia i będzie powiązana z linią nr 12, która w tym czasie będzie jeździła zmienioną trasą.

Tramwaje linii nr 12 kursować będą jednokierunkowo na trasie od Dworca Niebuszewo przez pl. Rodła, pl. Szarych Szeregów, al. Wojska Polskiego, pl. Gałczyńskiego, al. Bohaterów Warszawy, ul. Krzywoustego, Bramę Portową, pl. Rodła z powrotem do Dworca Niebuszewo.

Linia nr 13 będzie kursować w przeciwnym kierunku. Pojedziemy nią z Dworca Niebuszewo przez pl. Rodła, Bramę Portową, pl. Kościuszki, pl. Gałczyńskiego, pl. Szarych Szeregów i pl. Rodła do Dworca Niebuszewo.

Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego powoli przestaje “uszczęśliwiać” pasażerów zdublowanymi liniami typu “bis” i zaczyna wprowadzać coraz bardziej czytelną numerację. Najlepszym przykładem była uruchomiona na okres Święta Zmarłych linia 14, która zastąpiła dotychczasowe “8 bis” i “D”. 

Reklama
[Głosów:0    Średnia:0/5]

Komentarze

Dodaj komentarz