Rockowo-psychodeliczny wieczór w Odra Zoo

Znakomity polski surf rock prosto z Krakowa oraz szczecińska rockowa psychodela – to nas czeka w sobotę 7 grudnia w kolejnej odsłonie z cyklu TegoSlucham. W klubie Odra Zoo zagrają Kaseciarz oraz Lobotomia.

Uwielbiasz ten znany muzyczny motyw z Pulp Fiction? Albo słynne “the bird’s the word” z piosenki „Surfin’ Bird” grupy The Trashmen? To znaczy, ze pokochasz i Kaseciarza, najlepszego w Polsce przedstawiciela muzyki surf rock. Pędzące gitarowe riffy podane w przybrudzony, garażowy sposób, odpowiednia dawka hałasu oraz psychodelicznych motywów gwarantują przednią zabawę.

Kaseciarz to projekt powstały w głowie Macieja Nowackiego, który nie jest muzykiem, bo nie ma wymaganego wykształcenia. Projekt ten miał pokazać, że bycie bezrobotnym może być aktywne i twórcze, a nawet wesołe. Efektem tego była debiutancka płyta „Surfin’ Małopolska”, która miała swoja premierę w listopadzie 2011 roku. Wraz z biegiem czasu Kaseciarz rozrósł się z jednoosobowego projektu do pełnoprawnego zespołu, gdy jego szeregi zasilili Piotr Lewicki na perkusji oraz Łukasz Cegiełka na basie. W takim też składzie grupa grała koncerty, przygotowała muzykę do filmu „Haxan” i nagrała najnowszy album „Motörcycle Rock And Roll”, która jest wynikiem fascynacji serialem “Renegat” i postacią graną przez Lorenzo Lamasa. Muzyka, którą gra Kaseciarz może być określana jako Surf, Garage, lub po prostu Dziadostwo Rock.

www.facebook.com/Kaseciarz
www.kaseciarz.bandcamp.com

Szydercy rocka –  taka ksywa przylgnęła do szczecińskiej Lobotomii. To wynik nie tylko ich specyficznych, pełnych ironii i destrukcji tekstów, ale również wyjątkowo krytycznego stosunku do autopromocji. Istnieją już ponad 7 lat i na swoim koncie mają 6 wydawnictw EP.  Pracują właśnie nad długogrającym materiałem, który będzie nosił tytuł „Kołysanki dla samobójców”. Zanurzeni są w muzyce psychodelicznej, w której wciąż odnaleźć można echa improwizacji z początkowych lat twórczości czy nawet puls reggae i punk rock. Dziś grają bardziej rockowo, a brzmienie urozmaiciły syntezatory i organy. Zagrają w składzie: Biszop (gitara, wokal), Sowa (bas), Buciar (perkusja), Greg (klawisz).

www.facebook.com/Banda.Lobotomia
www.lobotomia.bandcamp.com

Koncert: Kaseciarz + Lobotomia w Odra Zoo
Klub Odra Zoo, ul. Kolumba 4, Szczecin
Sobota 7 grudnia 2013, godz. 20.00 (start koncertu, bramy od 19.30)
Bilety: 10 zł

Wydarzenie na facebooku: http://www.facebook.com/events/1447168088843442

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz