Marsz Różowej Wstążeczki przejdzie ulicami Szczecina

Rak piersi to choroba, która wbrew krążącej opinii, nie dotyczy tylko “starszych pań”, ale kobiet w różnym wieku, a także – uwaga – mężczyzn. Jednak diagnoza nie zawsze musi oznaczać wyrok. Chorobę da się wyleczyć, a najważniejsza jest tutaj profilaktyka.

Ryzyko zachorowania na nowotwór piersi dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn w różnym wieku i wzrasta w momencie przekroczenia 30 roku życia. Problem dotyczy osób z różnych środowisk, niezależnie od miejsca pochodzenia i stanu konta. Z rakiem  piersi zmagały się również osoby bogate i znane na całym świecie, m.in. aktorka i piosenkarka Olivia Newton-John czy takie gwiazdy muzyki pop jak Anastacia czy Kylie Minogue.

W najbliższą sobotę, 9 listopada, już po raz szósty ulicami Szczecina przejdzie Marsz Różowej Wstążeczki, którego celem jest poprawa stanu wiedzy naszego społeczeństwa o zagrożeniach związanych z chorobą nowotworową, oraz zwrócenie uwagi na badania profilaktyczne u kobiet.

Początek marszu około godz. 12.00 przy wejściu głównym do Centrum Handlowego Galaxy.

W godzinach 12.00-18.00 przy Centrum Handlowym Galaxy ustawiony będzie Mammobus, w którym kobiety w przedziale wiekowym 50-69 lat, będą mogły wykonać bezpłatne badanie mammograficzne. Dodatkowo będzie można nauczyć się wykonywać samobadanie oraz porozmawiać z wyjątkowymi osobami.

Podczas Marszu Różowej Wstążeczki mile widziane są odpowiednie “różowe” stylizacje. Dla najciekawiej wystylizowanych uczestników zostaną przygotowane nagrody.

Na Marsz Różowej Wstążeczki zapraszają Szczecińskie Stowarzyszenie Amazonek AGATA oraz Wojewódzki Ośrodek Koordynujący Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi.

Więcej informacji na stronie wydarzenia: www.facebook.com/events/1380367962188146.

Zdjęcia: Przemysław Budziak
[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz