Marszałek Pizdudski i Konie w Odra Zoo

10 listopada, w wigilię Narodowego Święta Niepodległości, Marszałek Pizdudski wystąpi w klubie Odra Zoo. Prócz solowego występu w formule „one man band”, Marszałek zapowiada koncertową premierę swojego najnowszego projektu – zespołu Konie.

Marszałek Pizdudski to jedyny pełnoprawny reprezentant powołanego przez siebie do życia gatunku blus-kantry-pank – połączenia śmiałej idei one man band – człowieka-orkiestry, korzeni bluesa i country, czyli amerykańskich gitarzysto-wokalistów z początku ubiegłego stulecia i bezkompromisowego podejścia do materii twórczej, właściwego punk rockowi. To ostatnie najsilniej przejawia się w lirykach Marszałka – pełnych wulgaryzmów, brutalnych prawd o życiu i śmierci, opowieści o ciemnych stronach miasta i tęsknoty za minionymi latami i utraconą miłością.

Muzycznie Marszałek najczęściej sięga po surowe zagrywki bluesowe, dzielnie akompaniując sobie nogami na zestawie perkusyjnym. Marszałek Pizdudski One Man Band to solowy projekt Piotra Markowskiego – basisty, wokalisty i tekściarza związanego ze szczecińskimi zespołami Vespa, Pomorzanie i grupą performerską Wielkie Pomorze.

Po występie marszałka po raz pierwszy przed publicznością wystąpią Marszałek Pizdudski i Konie, w składzie których zagrają: Marszałek Pizdudski – gitara, tamburynko, śpiew; Łysek – tarka i elektryczna gitara hawajska; Siwek – akordeon; Brutus – bas.

Marszałek i Konie w Odra Zoo

10 listopada, godz. 20.00

Odra Zoo, ul. Krzysztofa Kolumba 4

wstęp: 10 zł

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz