Szczecińska Giełda Komiksu coraz bliżej!

Reklama

Około 1000 komiksów zgłoszonych na sprzedaż, strefa free reading, 15 prac o tematyce komiksowej, 2 prelekcje, postacie z komiksów, lokalni rysownicy, FENIX dla fanów fantasy i analogowych gier. To wszystko, 26 października w ciągu 4 godzin na tegorocznej Szczecińskiej Giełdzie Komiksu. Będzie wesoło!

Reklama

Po raz 3 w Szczecinie odbędzie się Szczecińska Giełda Komiksu! Wydarzenie, podczas którego fani komiksu mogą zebrać się w jednym miejscu, wymieniać się komiksami lub je sprzedawać, dyskutować, dowiedzieć się czegoś więcej nt. historii komiksu oraz podziwiać prace lokalnych artystów, którzy tworzą w sferze komiksu. 26 października, na 4 godziny budynek nr. 3 Instytutu Polonistyki i Kulturoznawstwa Uniwersytetu Szczecińskiego zmieni się w centrum komiksu.

– W tym momencie mamy zgłoszone ok. 1000 komiksów przeznaczonych na sprzedaż, 2 panele nt. historii komiksu oraz japońskiej mangi, wystawa prac 5 lokalnych artystów. Na miejscu będą też rysownicy Studia DOMINO – mówi Jan Karpierz, koordynator SGK. – Nie zabraknie również osób poprzebieranych za bohaterów komiksowych oraz filmów fanmade stworzonych przez studio BAT IN THE SUN. Jednak najważniejsi są ludzie z komiksami i na tym nam najbardziej zależy! Jeśli masz w domu komiksy, z którymi nie jesteś bardzo związany, weź je na wydarzenie! Zawsze można je wymienić lub sprzedać. Dla ciebie może to być nieważna pozycja, dla kogoś innego może być to biały kruk. W tym roku dysponujemy dużą ilością miejsca, więc każdy jest mile widziany ze swoimi zbiorami. A kto się zgłosi wcześniej przez naszą stronę będzie miał miejsce zagwarantowane.

Oprócz wymiany/sprzedaży komiksów na miejscu będzie kilka atrakcji pobocznych: wykład dotyczący komiksu jako nowej formy mitologii, który poprowadzi doktorant US pan Paweł Gąsowski; wykład grupy UMI NO KOE o japońskim komiksie, jego rodzajach oraz różnicach między nim a komiksem amerykańskim.

Będzie można obejrzeć prace lokalnych artystów, którzy tworzą  w sferze komiksu. Na 15 sztalugach zostaną wystawione prace, które swoją tematyką nawiązują do komiksu. Rysunki tradycyjne, plansze z komiksów internetowych, plansze z komiksów tradycyjnych wydanych lub nie. Oprócz prac będą również opisy ich autorów.

Ciekawą atrakcją będzie strefa free reading. Kilka ogólnopolskich wydawnictw zgodziło się przekazać część swoich komiks

ów, aby każdy zainteresowany mógł spojrzeć, poczytać, zaznajomić się z tytułem. Te komiksy nie będą na sprzedaż, po SGK zostaną przekazane do szczecińskich domów dziecka lub innych placówek, w których mogą się przydać. Do strefy swoje komiksy przekazały wydawnictwa: Kultura Gniewu, JP Fantastica, Wydawnictwa Komiksowe, Smallpress.pl, Mucha Comics no i oczywiście Studio DOMINO. Studio nie dość, że przewidziało specjalne rabaty z okazji SGK, to jeszcze zaprosiło na miejsce swoich rysowników. Każdy kto będzie chciał pogadać z twórcami Insekta, Hard, Jan będzie miał taką możliwość.

Na miejscu chcemy też  pokazać formę rozrywki, która w naszym kraju dopiero się  rozwija – mianowicie COSPLAY. SGK jest miejscem, gdzie każdy cosplayowiec może przyjść w stroju, zaprezentować się, pobawić  z uczestnikami. Zależy nam, aby pokazać, że taka forma rozrywki jest ciekawa i atrakcyjna dla wszystkich. W końcu nie często się zdarza sytuacja, w której można przybić piątkę Supermanowi, zapytać się stormtroopera gdzie są droidy, czy zrobić sobie zdjęcie z Punisherem. Zdajemy sobie sprawę ile czasu zajmuje przygotowanie kostiumu na takie wydarzenie, dlatego przewidzieliśmy drobne upominki dla osób, które przyjdą przebrane i będą się „wczuwać” w swoje postacie. Na ten moment wiemy, że będzie min. 5 przebranych osób, jednak mamy nadzieję, że będzie ich znacznie więcej. W końcu raz do roku można zaszaleć i przeistoczyć się w superbohatera lub suprezłoczyńcę.

Fani komiksu bardzo często są fanami fantasy. Dla takich osób również jest przewidziany drobny smaczek – na miejscu będzie sklep FENIX ze swoją ofertą. Gry analogowe, CCG, LCG, Warhammer, wszystko pod jednym dachem.

A po emocjonującym dniu na giełdzie odbędzie się oficjalne afterparty w klubie Alter Ego. Przy dźwiękach muzyki elektronicznej z lat 90 będzie można się wyszaleć w sobotni wieczór, a każdy w przebraniu komiksowym może liczyć na rabat 50% na wejściu! Więcej informacji nt. BACK TO THE ‘90 można znaleźć na facebooku.

Jest to nietypowe wydarzenie w naszym mieście, które jest tworzone przez fanów dla fanów, po to aby się spotkać w towarzystwie ludzi, którzy dzielą te samą pasje. Jeśli komiks jest ważną częścią twojego życia nie może Ciebie zabraknąć na Szczecińskiej Giełdzie Komiksu! 26 października, godzina 14.00 – 18.00, budynek nr.3 Instytutu Polonistyki i Kulturoznawstwa Uniwersytetu Szczecińskiego.

 

Reklama
[Głosów:0    Średnia:0/5]

Komentarze

Dodaj komentarz