“Moje malarskie fascynacje” – wernisaż w Café 22

Przez cały wrzesień w Café 22 oglądać  będzie można wystawę Kazimierza Twardowskiego pt. „Moje malarskie fascynacje”. Wernisaż odbędzie się w piątek, 6 września o godz. 14.00, wstęp jest wolny.

Kazimierz Twardowski jest artystą, który poświęcił się opowieści o pięknie świata. Będąc jednym ze współczesnych mistrzów techniki malowania akwarelą kontynuuje najlepsze osiągnięcia polskiego malarstwa tą techniką. Jest typem ciągle poszukującym nowych i malowniczych miejsc do swoich inspiracji twórczych. Wybór autora padł na pejzaż i jest mu konsekwentnie wierny. Czy będzie to „Śnieżyca nad Giewontem” czy „Przedwiośnie” wszędzie malarz jest w stanie wtopić się w specyfikę miejsca i czasu, oddać grozę zamieci, jak i urok słonecznej Bretanii. Często posługując się sumaryczną plamą barwną potrafi nią tak operować, że z łatwością zauważa się ważne dla kompozycji detale, bez których obraz utraciłby swoją żywość i sugestywny efekt plastyczny. W pracach autora odczuwa się klimat nastroju czterech pór roku i zmieniającą się wraz z nimi kolorystykę pejzażu.

Kazimierz Twardowski ukończył Liceum Sztuk Plastycznych w Tarnowie. Studia na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dyplom z malarstwa otrzymał w 1977 r. Od 1975 r. jego obrazy prezentowane były na wielu wystawach indywidualnych w Polsce i brały udział w licznych prezentacjach zbiorowych w kraju i na świecie. Prace artysty znajdują się w zbiorach muzealnych i kolekcjach prywatnych w Polsce i za granicą m.in. w Niemczech, Austrii, Holandii, Japonii, Kanadzie, Meksyku, Norwegii i Francji.

Za swoją twórczość wielokrotnie wyróżniany i nagradzany. W 1993 otrzymał III nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie malarstwa i plakatu – Ekologia 93 w Radomiu, w 1995r. wyróżnienie na  Ogólnopolskim Konkursie akwareli ”Akwarela znad Wisły” we Włocławku, zdobył laur na Ogólnopolskim Konkursie Malarstwa “Moj Pejzaż “ w 1997r. w Ciechanowie. W 1980  i  2003 artysta otrzymał nagrodę główną im. B. Barbackiego, Salonu ZPAP w Nowym Sączu. Rok 2009 przyniósł autorowi I miejsce i Zloty Medal w technice akwareli na Międzynarodowym Salonie Sztuki ”Salon de Mesquer” we Francji.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz