Wyprawa po skarby ukryte w Lesie Arkońskim

Szczecińskie lasy kryją  wiele tajemnic. Niektóre z nich znajdujące się w Puszczy Bukowej zostały odkryte podczas drugich Szczecińskich Poszukiwań Skarbów. Tym razem przyszedł czas na kolejną, czwartą już  wyprawę z GPS’em w poszukiwaniu skarbów ukrytych w Lesie Arkońskim.

Geocaching, o którym mowa, jest bardzo popularną na świecie grą terenową polegającą na szukaniu „skarbów” przy pomocy odbiornika GPS. Jest to znakomity sposób na świetną zabawę i poznawanie nowych miejsc w niekonwencjonalny sposób. Każdy chyba w młodości marzył o przygodach Pana Samochodzika czy Indiany Jonesa. Teraz za sprawą Geocachingu jest to możliwe!

W trakcie Szczecińskich Poszukiwań Skarbów, będziemy zaglądać do dziupli, przemierzać wodospady, wchodzić do studni a nawet pod powierzchnię ziemi. Wrażeń i atrakcji będzie zatem co niemiara.

Spotykamy się  w sobotę 31 sierpnia o godz. 10 na przy wejściu do lasu obok pętli na J. Głębokim, skąd wyruszymy w kierunku Polany Sportowej, J. Goplany, Ruin Wieży Quistorpa oraz Syrenich Stawów.

Organizatorzy zapraszają wszystkich miłośników pieszych wędrówek, odkrywania nowych miejsc, przygód i poszukiwaczy skarbów do wspólnej zabawy.

Aby wziąć udział w wycieczce wymagane jest posiadanie bezpłatnego konta na stronie Geocaching.com (rejestracja bezpłatna) oraz zapisanie się na Szczecińskie Poszukiwania Skarbów #4 (http://coord.info/GC4K3DQ) poprzez dodanie wpisu “Will Attend”.

Należy zabrać ze sobą kryte obuwie, środki na komary oraz latarki.

Więcej informacji o geocachingu oraz kolejnych wycieczkach na stronie projektu Geocaching Szczecin realizowanego przez Fundację Hot-Point: www.geocaching.hot-point.pl

Wszelkie pytania można zadawać na grupie Geocaching Szczecin na Facebooku: www.facebook.com/groups/GeocachingSzczecin/. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz