Student ZUT zwycięzcą w konkursie Navigate Mobica 2013

1 sierpnia zakończył się ogólnopolski konkurs programistyczny dla studentów „Navigate Mobica”. Autorem aplikacji nawigacyjnej, którą jury uznało za najciekawszą i najbardziej dopracowaną  jest Sebastian Świerczek z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Wśród wyróżnionych prac są też aplikacje studentów z Warszawy i Łodzi.

Prace konkursowe napływały z całej Polski, a ich poziom pozytywnie zaskoczył organizatorów „Navigate Mobica”. „Wiele projektów posiadało walory profesjonalnych aplikacji, czyli funkcjonalność, intuicyjność obsługi oraz wysoką estetykę interfejsu” – mówi Marek Defeciński, przewodniczący jury. „To bardzo optymistyczne, że wśród młodych polskich programistów umiejętności tworzenia rozwiązań na platformy mobilne są tak zaawansowane.” Do konkursu zgłosiło się blisko 90 studentów, zaś wśród dostarczonych projektów przeważały aplikacje na platformy Android, a w następnej kolejności Windows Phone.

Zwycięzcą konkursu został Sebastian Świerczek z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, którego praca została oceniona przez jury jako „charakteryzująca się największą użytecznością i potencjałem spośród wszystkich nadesłanych projektów”. W szczególności uznanie jury zdobyły wysoka intuicyjność interfejsu i wykorzystanie natywnych elementów GUI Androida oraz doskonałe wykorzystanie nawigacji turn-by-turn i dobra integracja z Google Maps. Sebastian Świerczek otrzyma laptop Sony VAIO.

Drugie miejsce zajął projekt Anny Powolny z Politechniki Warszawskiej, w którym jury doceniło oryginalność interfejsu i prostotę obsługi nagradzając autorkę telefonem Sony Xperia S. Zostały także przyznane dwa wyróżnienia – dla Witolda Olejniczaka z Politechniki Łódzkiej oraz Michała Gmerka z Uniwersytetu Łódzkiego. Zdobywcy pierwszego i drugiego miejsca oraz wyróżnień otrzymali od organizatora propozycję odbycia stażu w dowolnym polskim oddziale firmy Mobica. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w dniu 24 września br. w siedzibie łódzkiego oddziału Mobica.

Partnerami „Navigate Mobica” są  Wojskowa Akademia Techniczna, Uniwersytet Łódzki, Politechnika Łódzka, Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny, Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych, a także łódzki i warszawski oddział Board of European Students of Technology (BEST) oraz program „Młodzi w Łodzi”. Patronami medialnymi konkursu są: „Android User”, „Chip”, „Eurostudent”, „iMagazine”, „Jaka-komorka.pl”, „Mobile Internet”, „Programista” oraz „Studente.pl”.

Organizatorem konkursu jest Mobica Limited Sp. z o.o. – międzynarodowa firma z kapitałem brytyjskim, od ponad 6 lat funkcjonująca na rynku polskim z oddziałami w Łodzi, Warszawie, Bydgoszczy i Szczecinie. Oferuje innowacyjne i kompleksowe usługi w zakresie oprogramowania: od wstępnej definicji, koncepcji i projektu poprzez testowanie i wdrożenie. Do grona klientów firmy należą m.in.: Vodafone, Motorola,  Imagination Technologies, Skype, Opera, PacketVideo, Ikivo, Frontier Silicon. Więcej informacji o firmie: www.mobica.com 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz