Szczecińskie Poszukiwania Skarbów po raz drugi!

Reklama

Wielu osobom jeszcze nie opadły emocje, jakie towarzyszyły pierwszym Szczecińskim Poszukiwaniom Skarbów, na których świetnie bawiły się całe rodziny z dziećmi, jak również doświadczeni geocacherzy, wśród których był również gość z Czech, a już szykują się kolejne poszukiwania z GPS’em.

Reklama

Geocaching, o którym mowa, jest bardzo popularną na świecie grą terenową polegającą na szukaniu „skarbów” przy pomocy odbiornika GPS. Jest to znakomity sposób na świetną zabawę i poznawanie nowych miejsc w niekonwencjonalny sposób. Każdy chyba w młodości marzył o przygodach Pana Samochodzika czy Indiany Jonesa. Teraz za sprawą Geocachingu jest to możliwe!

Start kolejnej wycieczki poszukiwaczy zaplanowany jest na sobotę 27.07. 2013 na godz. 10 przy mostku przy Jeziorze Szmaragdowym skąd wyruszymy w dalszą trasę poszukując okolicznych „keszy” założonych m.in. w bunkrach, Wzgórzu Armatnim, Ruinach Pałacu Toepfferów czy tajemniczym tunelu cementowni. Z racji tego, że poszukiwania prowadzone będą w terenie leśnym, warto będzie ubrać zakryte obuwie zamiast klapków czy sandałów, aby łatwiej się chodziło po puszczy oraz aby nie narażać się na ukąszenie kleszczy. Wszelkie środki odstraszające komary również będą wskazane. W przypadku niektórych skrytek niezbędne będą również latarki, które również warto zabrać ze sobą!

Zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników pieszych wędrówek, odkrywania nowych miejsc, przygód i poszukiwaczy skarbów do wspólnej zabawy.

Aby wziąć udział w wycieczce wymagane jest posiadanie bezpłatnego konta na stronie Geocaching.com (rejestracja bezpłatna) oraz zapisanie się na Szczecińskie Poszukiwania Skarbów #2 po przez dodanie wpisu “Will Attend”.

Więcej informacji o geocachingu oraz kolejnych wycieczkach na stronie projektu Geocaching Szczecin realizowanego przez Fundację Hot-Point: www.geocaching.hot-point.pl 

Reklama
[Głosów:0    Średnia:0/5]

Komentarze

Dodaj komentarz