Ruszają Szczecińskie Poszukiwania Skarbów!

Reklama

Geocaching jest bardzo popularną na świecie grą terenową  polegającą na szukaniu „skarbów” przy pomocy odbiornika GPS. Jest to znakomity sposób na świetną zabawę i poznawanie nowych miejsc w niekonwencjonalny sposób. Każdy chyba w młodości marzył o przygodach Pana Samochodzika czy Indiany Jonesa. Teraz za sprawą Geocachingu jest to możliwe!

Reklama

W ramach projektu Geocaching Szczecin, Fundacja Hot-Point założy, na terenie Szczecina ok 50 skrytek w różnych ciekawych zakątkach miasta. Będzie ich można szukać indywidualnie lub na specjalnie zorganizowanych wycieczkach, w których będą mogły wziąć udział nawet osoby niemające odpowiedniego sprzętu. Pierwsze Szczecińskie Poszukiwania Skarbów ruszają 19 lipca trasą od Dworca PKP przez Starówkę, Katedrę aż do Bramy Portowej. Na trasie tej wycieczki czekać będzie 8 ukrytych skrytek. Kolejne poszukiwania już tydzień później, 27 lipca na terenie J. Szmaragdowego i okolic.

Czym są owe skrytki? Na to pytanie trudno jednoznacznie odpowiedzieć  ponieważ praktycznie każda z nich będzie innym, specjalnie przygotowanym i zamaskowanym pojemnikiem zawierającym logbook, czyli dziennik odwiedzin oraz różne fanty na wymianę. Aby je odnaleźć, poza wskazaniem GPS’a nierzadko trzeba będzie rozwiązać pewną zagadkę. Zapraszamy zatem do wspólnej zabawy zarówno młodych jak i starszych poszukiwaczy przygód.

Więcej informacji o geocachingu oraz terminy i zapisy na udział w Szczecińskich Poszukiwaniach Skarbów na stronie: www.geocaching.hot-point.pl

 

Reklama
[Głosów:0    Średnia:0/5]

Komentarze

Dodaj komentarz