Prawa Murphy’ego ze Szczecina

Prawa Murphy’ego to zbiór popularnych, często humorystycznych powiedzeń, które sprowadzają się do założenia, że rzeczy pójdą tak źle jak to tylko jest możliwe. Mają one ogromną rzeszę fanów na całym świecie. Najwierniejsi mogą je teraz mieć zawsze przy sobie – w smartfonie, dzięki aplikacji, której autorem jest młody szczecinianin.

Tegoroczny maturzysta o imieniu Jakub zafascynowany jest komputerami, a głównie programowaniem i tworzeniem aplikacji od drugiej klasy podstawówki, lecz dopiero w Gimnazjum Salezjańskim, do którego uczęszczał, dzięki swojemu nauczycielowi, który pokazał mu jak zacząć, mógł wreszcie zacząć się w tym kierunku rozwijać. Później wszystko poszło już bardzo szybko. “Robiłem w tym kierunku coraz więcej i więcej. Często wolałem posiedzieć nad aplikacją zamiast uczyć się czegokolwiek do szkoły.” – mówi Jakub. “Chciałem żeby moje aplikacje trafiały do jak największej liczby osób i – może to dziwne – ale wystarcza mi to że ktoś korzysta z tego co ja stworzyłem. Nie oczekuję w zamian pieniędzy, a tym bardziej sławy. Po prostu kocham tę świadomość, że ktoś gdzieś korzysta z tego co ja napisałem.”

Obecnie twórca “Praw Murphy’ego” poszukuje pracy – najlepiej takiej, która związana byłaby z jego zainteresowaniami, jednak na razie wszelkie poszukiwania kończą się na fast-foodach i sklepach z odzieżą. W przyszłości chciałby założyć własną firmę i kto wie – może nawet zajmie kilka pomieszczeń w nowych szczecińskich biurowcach.

Skąd wziął się pomysł aplikacji? Spontanicznie. “Nawet nie wiem w którym momencie wpadłem na pomysł takiej a nie innej aplikacji. Cieszył mnie fakt że miałem pomysł i mogłem go rozwijać. Jest to jedyna tego typu aplikacja w polskim Google Play, dlatego tak intensywnie pracowałem nad nią.” – mówi autor aplikacji.

Pozostaje jedynie życzyć samych sukcesów!

Aplikacja “Prawa Murphy’ego” jest dostępna pod adresem: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.evelan.law.murphy 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

3 Responses

  1. Firmy programistyczne w szczecinie? Raczej “firmy”. Strata czasu, w większości bawią się w jakieś projekty bez przyszłosci z tego co mi znajomi opowiadają. Obecnie pracuję dla niemieckiej firmy zdalnie i bardzo sobie chwalę. Tobie to tez polecam Kubo, wystarczy znac angielski żeby się doagadać. Polski “dev” to kpina w większości, internet aż się roi o takich “tomków” wielkich monarchów i nadludzi w programowaniu. Zarabiają okolo 2400 na rękę i czują się jak bogowie 🙂 a prawda jest taka że cięzko wyciagnać więcej w takim szczecinie. Ale mimo wszystko kocham to miasto.

  2. też jestem młodym programistą(21 alt). Jakoś nie miałem problemu ze znalezieniem praktyk, pracy , nawet z założeniem własnej firmy. To że ktoś przy ogromie firm programistycznych które są w Szczecinie nie potrafi znaleźć u nich pracy świadczy tylko o tym, że albo ma niski skill, albo po prostu jest nie umie się odnaleźć w świecie.

    • Niestety niektóre firmy po prostu szukają niewolników i chyba na takie trafiałem albo po prostu nie potrzebowali nikogo więcej. Znalazłem kilka obiecujących ofert na gumtree ale moje CV zostało bez odpowiedzi. 🙂 Ale to fajnie że Tobie się udało, dobrze że mialeś “skila” i odnalazłeś się w świecie.

Dodaj komentarz