Piknik Nad Odrą 2013

Reklama

W dniach 11-12 maja 2013 r. Wały Chrobrego w Szczecinie wypełnią dziesiątki wystawców i dziesiątki tysięcy ludzi. Tu odbędzie się kolejny Piknik Nad Odrą, a podczas niego m.in. 22. Targi Turystyczne Market Tour.

Reklama

Od kilku lat Piknik Nad Odrą jest produktem turystycznym samym w sobie. Równie bogaty program mają nieliczne imprezy targowe w Polsce. Zaletą Pikniku jest również atrakcyjna lokalizacja, w jednym z najbardziej malowniczych miejsc Szczecina – na Wałach Chrobrego.

22. Targi Turystyczne Market Tour

Najważniejszym wydarzeniem całej imprezy i wiodąca marką Pikniku są Targi Turystyczne Market Tour. Dla wystawców (regionów, miast, biur podróży, czy hoteli) to okazja do wymiany doświadczeń, nawiązania nowych kontaktów oraz, co najważniejsze, do zaprezentowania swojej oferty licznym odbiorcom. Wśród nich są mieszkańcy regionu, jak i mieszkańcy innych województw. Przyjeżdżają także zainteresowani wypoczynkiem w Polsce Niemcy, Duńczycy czy Szwedzi.

Na stoiskach wystawienniczych, tworzących wspólne miasteczko turystyczne zaprezentują się regiony, gminy i miasta Polski, Czech i Niemiec. Swoją ofertę przedstawią także biura podróży, sanatoria, pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe. Na Market Tour poznać będzie można oferty sprzętu turystycznego i sportowego, transportu lotniczego, autobusowego i promowego.

Partnerzy z Kaszub

Regionem Partnerskim 22. edycji targów jest Szwajcaria Kaszubska. Łagodnie wznoszące się pagórki, jeziora z wyspami, urodziwe lasy, wartkie rzeki, olbrzymie głazy, tajemnicze miejsca, to są właśnie Kaszuby – polska Szwajcaria.  Każdy będzie mógł poznać jej tajemnice, niezwykły charakter i urok, a w przyszłości osobiście przekonać się o jej pięknie.

Turystyka dla aktywnych i leniuchów

Zwolennicy aktywnej turystyki będą mieli w czym wybierać. Możliwości wypoczynku w ciszy, wśród czystych lasów, rzek i jezior przedstawi m.in. Lokalna Grupa Rybacka Pojezierze Krajeńskie i powiat strzelecko-drezdenecki. Miejsca idealne do uprawiania aktywnej turystyki polecać będzie ponadto Republika Czeska. Tam uzyskać będzie można również informacje o Pradze i innych zabytkowych miastach czeskich, licznych zamkach i pałacach, imprezach i festiwalach. Program kulturalny na sezon wakacyjny przedstawi także Gmina Kamień Pomorski. Miłośników żeglarstwa przyciągnie nowa marina wybudowana tam w ramach Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego. Stowarzyszenie Kraina Szlaków Turystycznych – Lokalna Grupa Działania zachęcać będzie do odkrycia bogactwa kultur gminnych województwa lubuskiego. Z kolei Uzdrowisko Kołobrzeg S.A. zaprezentuje ofertę na pobyty lecznicze i wypoczynkowe w swoich obiektach. Możliwości wyjazdów turystycznych do Skandynawii przedstawi Polferries. Warto będzie wziąć udział w konkursie, który przygotował przewoźnik. Do wygrania będzie rejs promem. Także Vacansoleil planuje konkurs – nagrodą główną będą wczasy rodzinne na jednym z kempingów firmy.

Nowości, nowości

Nowością na targach Market Tour będzie Aleja Pojezierza Drawskiego. Ma ona za zadanie wypromować markę Pojezierza Drawskiego poprzez prezentację dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego tej wyjątkowej krainy.

Kolejną nowością będzie Kraina Relaksu Wellness & Spa, jako propozycja alternatywnej formy wypoczynku. To odpowiedź na coraz większe zainteresowanie tymi usługami – wzrost prozdrowotnej świadomości społeczeństwa i troski o zdrowie, a także traktowania zdrowia, jako nowego trendu w stylu życia. Stąd pomysł organizatorów, by w jednym miejscu przedstawić ofertę ośrodków wellness i spa.

9. Targi Zdrowej Żywności i Produktów Ekologicznych ORGANIC

Drugim wydarzeniem targowym Pikniku Nad Odrą będą 9. Targi Zdrowej Żywności i Produktów Ekologicznych ORGANIC. Tu wystawiać się będą firmy produkujące lub dystrybuujące bioprodukty, certyfikowaną żywność ekologiczną i produkty wykonane ze składników naturalnych, zarówno z województwa zachodniopomorskiego, jak i Polski oraz zagranicy. Tym samym targi te będą okazją do poznania firm funkcjonujących na rynku żywności i produktów ekologicznych i naturalnych, zrobienia ekologicznych zakupów, ale też wymiany doświadczeń. Jest to propozycja dla entuzjastów ekologicznego stylu życia, dla wszystkich tych, którzy dbają o swoje zdrowie i środowisko naturalne.

Wydarzenia towarzyszące

Część stoisk w ramach Pikniku Nad Odrą utworzy Aleję Wyrobów i Kuchni Regionalnych. Miejsce to zgromadzi wytwórców regionalnych i artystów ludowych z prezentacją rękodzieła, potraw, strojów, a także fundacje oraz lokalne grupy działania.

Kulinarnym hitem imprezy będzie, jak co roku, Wielkie Gotowanie. Trwające kilka godzin gotowanie w 4000 litrowym garze rozpocznie się już w sobotę 11 maja od wczesnego rana. Cały proces odbędzie się pod czujnym okiem wyspecjalizowanego zespołu kucharzy. W tym roku dla 10.000 osób ugotujemy Żur Kapitański. Do jego przyrządzenia zużyjemy m.in.: 150kg ziemniaków, 70kg kości wędzonych, 120kg kiełbasy zwyczajnej wędzonej, 100kg włoszczyzny, 80 główek czosnku, 1kg majeranku.

Dodatkową atrakcją podczas tegorocznego Pikniku Nad Odrą będzie kolejna już edycja projektu „Pokaż Szczecin swoim gościom”. Oprócz wycieczki autobusowej mieszkańcy Szczecina bezpłatnie będą mogli poznawać miasto i zgłębiać jego tajemnice wykorzystując również szlaki, piesze,  rowerowe jak i wodne.

Zaproś  morze na obiad – zdrowie płynie z ryb

Szereg wydarzeń podczas Pikniku zaplanowała Agencja Reklamowa BONO. W sobotę 11 maja rozpocznie ona kampanię informacyjno-edukacyjną „Zaproś morze na obiad – zdrowie płynie z ryb”. Kampania ma być skierowana głównie do dzieci i ich rodziców, ma wpłynąć na rozwinięcie nowych nawyków żywieniowych pokolenia 6-12-latków. Jej celem ma być „wychowanie” nowej grupy konsumentów sięgających w przyszłości po ryby – będące smacznym, zdrowym i pełnowartościowym produktem spożywczym. Będą przekonywali do tego specjaliści od żywienia. Przewidziano konkurs plastyczny „Kolorowy podwodny świat” i niedzielny „Bieg Złotej Rybki” dla szkół podstawowych i gości PIKNIKU, quizy z nagrodami. Nie zabraknie poczęstunku w postaci wędzonych ryb – w niedzielę do rozdania mamy blisko 5000 porcji.

Zawody z nagrodami dla dzieci i dorosłych odbywać  się będą również na ściance wspinaczkowej. Całość imprezy dopełnią stoiska jarmarkowe i prezentacje artystyczne na scenie – występy zespołów wokalnych, tanecznych, folklorystycznych oraz konkursy i pokazy dla odwiedzających. Dzieci zaś najbardziej ucieszy wesołe miasteczko.

 

Reklama
[Głosów:0    Średnia:0/5]

Komentarze

Dodaj komentarz

*