Koncert zespołu LOTTO w Teatrze Kana

W piątek, 26 kwietnia w Teatrze Kana odbędzie się koncert zespołu LOTTO w składzie: Mike Majkowski, Łukasz Rychlicki, Paweł Szpura. Gościnnie a scenie pojawi się Mateusz Rychlicki.

Mike Majkowski – kontrabasista. W 2005 roku ukończył Sydney Conservatorium of Music z najwyższą notą. Koncertował w kraju i zagranicą z wieloma australijskimi znakomitościami takimi jak: Mike Nock, Dale Barlow, Dave Panichi, Kristin Berardi, Elana Stone, Vince Jones oraz Sean Wayland. Jest również członkiem wielu młodych formacji jazzowych stanowiących śmietankę sceny jazzowej Sydney. Obecnie intensywnie współpracuje z Mikołajem Trzaską. Był członkiem jego zespołu podczas doskonale przyjętego koncertu ze ścieżką dźwiękową do filmu „Róża” na zeszłorocznym OFF Festivalu i występuje z nim także w duecie. Razem z Jimem Denleyem tworzy doskonały duet BLIP.

Paweł Szpura – perkusista, którego styl jest kompilacją wielu tradycji. W jego grze można usłyszeć inspiracje perkusją czarnej i arabskiej Afryki, tradycje tureckie, a także nawiązania do amerykańskich perkusistów rockowych z lat 60-tych i 70-tych. Szpura operuje tymi stylistykami z niezwykłą lekkością, zaskakując słuchacza rozwiązaniami rytmicznymi lub wprowadzając go w głęboki trans, to sprawia, że jest kontynuatorem tradycji Eda Blackwella i Hamida Drake’a. Współpracuje m.in. z Mikołajem Trzaską, Raphaelem Rogińskim. Jest członkiem uznanych zespołów takich jak CUKUNFT, czy HERA. Także był w składzie koncertu z muzyką do „Róży” na OFF Festivalu.

Łukasz Rychlicki – gitarzysta. Znany głównie jako członek uznanego zespołu KRISTEN, z którym nagrał pięć płyt i zagrał wiele koncertów. Jego styl gry jest trudny do zdefiniowania, porusza się na granicy ustalonych norm i improwizacji. Razem z Pawłem Szpurą stworzył duet w hołdzie Albertowi Aylerowi, w którym muzycy zanurzyli się w ostrym, bezkompromisowym, swobodnym avant-free jazzie. Z bratem Mateuszem Rychlickim tworzy duet SALTO. Współpracuje min. z Mikołajem Trzaską, Robertem Piernikowskim, Etamem Etamskim, Piotrem Kurkiem.

Gościnnie do zespołu dołączy Mateusz Rychlicki – perkusista, znany głównie z zespołu Kristen w którym występuje wraz z bratem Łukaszem Rychlickim oraz Michałem Bielą. Z Łukaszem tworzy także duet Salto. Jego styl oparty jest na zwartej, intensywnej rytmice z dużą dozą energii – jest oszczędny, a jednocześnie sprytnie wypełnia całą przestrzeń, dzięki czemu jego gra nie jest monotonna, Mateusz na scenie wykorzystuje również elektronikę, którą emituje poprzez wzmacniacz gitarowy.

Początek koncertu: godz. 21.00.

Bilety: 15 złotych.

Szczegóły wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/353021321476287/

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz