Casting do filmu “Słowo” kręconego w Szczecinie

W dniach 17 i 23 lutego, w klubie 13 muz odbędzie się casting do filmu fabularnego “Słowo” w reżyserii Anny Kazejak. Poszukiwani są odtwórcy głównych ról w wieku 15-18 lat.

Firma Opus Film (www.opusfilm.com) znana w świecie kultury z produkcji wielokrotnie nagradzanych, będących polskimi kandydatami do Oscarów filmów „Edi”, „Z Odzysku”, „Zero” i „Wymyk” przystąpiła do realizacji filmu pt.: „Słowo”. Reżyserką filmu jest laureatka wielu nagród filmowych Anna Kazejak, mająca między innymi w dorobku film „Skrzydlate Świnie” i serial HBO „Bez tajemnic”. Scenariusz filmu autorstwa Anny Kazejak i Magnusa von Horna jest dramatem psychologicznym rozgrywającym się w środowisku młodzieży licealnej w dużym mieście w Polsce.

Film opowiadać́ będzie o nastoletniej miłości dwojga głównych bohaterów – Lili i Janka. Ma ona jednak poza oczywistą jasną stroną, także ciemny aspekt. Lila pod pozorem grzecznej dziewczynki skrywa swoją drugą twarz, sama zaś́ czuje w otaczających ją relacjach fałsz. Chce jasnych kryteriów, chce nagrody za dobro i kary za zło. Janek musi więc zapłacić́ wysoką cenę̨, za niewinny błąd – pocałunek z inną dziewczyną. Nie spodziewają̨ się̨ jednak, że kiedy słowo staje się̨ ciałem konsekwencje czynów mogą̨ rzutować́ na całe ich życie. “Słowo” to film o nastolatkach poddanych olbrzymiej presji, której nie sposób sprostać́. To ciemna strona naszego człowieczeństwa, która zbyt trudna by w nią̨ wniknąć́, wydaje nam się̨ pozornie irracjonalna. Musimy się̨ jednak jej przyjrzeć́, bo jest częścią̨ każdego z nas. A nie ma nic prostszego jak potępianie zła i nic trudniejszego jak jego zrozumienie.

Chcąc sprostać założeniom scenarzystów oraz uzyskać dużą atrakcyjność wizualną projektu producenci zamierzają umiejscowić w jednym z dużych miast portowych. Według nich Szczecin jest lokalizacją najodpowiedniejszą kulturowo i scenograficznie. Dodatkowym atutem tego miasta jest to, że w najnowszej historii polskiej kinematografii Szczecin nie był zbyt często prezentowany na ekranie, a przez to stanowi nową i oryginalną propozycje dla potencjalnego widza. Z początkiem kwietnia rozpoczną się poszukiwania obiektów zdjęciowych i scenerii.

Zdjęcia do filmu odbędą się w terminie 24.06.2013 – 30.07.2013. W sumie planowanych jest 29 dni zdjęciowych w całości realizowanych na terenie Szczecina. Wcześniej rozpoczną się castingi i wstępne przygotowania do okresu zdjęciowego filmu.

W chwili obecnej trwają poszukiwania odtwórców głównych ról filmu – dziewczyny i chłopaka w wieku około 15-18 lat, 6 bohaterów drugoplanowych oraz epizodystów i statystów. Kompletowanie obsady aktorów dorosłych planowane jest na maj.

Castingi dla młodzieży odbędą się w klubie 13 muz, w dniach:

17 lutego 2013 w godz. 10.00 – 15.00
23 lutego 2013 w godz. 10.00 – 15.00

Należy mieć ze sobą pisemną zgodę rodziców na udział w rejestrowanym castingu. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

3 Responses

  1. Jeśli filmy to tylko w adigo.pl

  2. Czy można mieć rocznikowo 15 lat?

    • Kaśka

      Mam taką nadzieję! urodziny mam dopiero dzień przed planowanym rozpoczęciem Zdjęć do filmu.

Dodaj komentarz