digital(dot)kids – pierwsza odsłona kampanii “Przepraszam! Tworzę się” na festiwalu digital_ia.13

Podczas odbywającego się w dniach 25-27 stycznia festiwalu digital_ia.13,  pod nazwą digital(dot)kids, będzie miała miejsce pierwsza odsłona kampanii “Przepraszam! Tworzę się”.

Podczas pierwszej edycji kampanii organizatorzy skupią się głównie na eksperymentowaniu, poznawaniu i obcowaniu z najnowszą sztuką cyfrową. Specjalnie dla najmłodszych uczestników festiwalu stworzona została wystawa interaktywnych instalacji, będąca jednocześnie miejscem zabawy. Niezwykłe może okazać się spotkanie z Bio Artem, niecodziennym połączeniem sztuki, biologii i biotechnologii. Przewodnik z wielką przyjemnością oprowadzi małych gości po wystawach związanych z tym kierunkiem sztuki. Studenci z Koła Naukowego Bio-Mik Uniwersytetu Łódzkiego, również z myślą o najmłodszych, przygotowali pokaz „świecących bakterii”. Podczas wydarzenia digital(dot)kids nie zabraknie oczywiście warsztatów łączących nowe technologie, naukę i sztukę.

Interactive Junior Space to przestrzeń będąca jednocześnie wystawą i miejscem zabawy dla młodszych uczestników festiwalu. Składa się z interaktywnych instalacji, wykorzystuje najnowsze technologie oraz podstawowe pojęcia cyfrowego świata.

  • inside the box – interaktywna instalacja-zabawka działająca na zasadzie kalejdoskopu, zaprojektowana przez Bartosza Wójcickiego (PuH). Czy wiesz jak działa kalejdoskop? Czy chcesz znaleźć się w jego wnętrzu? Stań się jednym z elementów instalacji. Obserwuj jak się duplikujesz, powielasz i mnożysz. Zostań Małym Odkrywcą!
  • piksele  to duża tablica, która pozwoli zrozumieć jak powstaje obraz cyfrowy i stworzyć własny bitmapowy rysunek
  • digibooks  cyfrowy kącik rozrywki z interaktywnymi grami i bajkami  na iPada
  • digiwall cyfrowa ściana do rysowania, układania i zgadywania

Szczegóły na stronie http://digitalia.13muz.eu. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz