Cmentarz Centralny pod czujnym okiem kamer

To milowy krok w kierunku poprawy bezpieczeństwa na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie. Oprócz firmy ochroniarskiej porządku pilnowały będą mobilne kamery. Obecnie trwa ich montaż.

Do tej pory kamera znajdowała się jedynie przy Bramie Głównej. Trwa montaż dodatkowych sześciu mobilnych w różnych punktach Cmentarza Centralnego. Pięć miejsc jest wskazanych przez Zakład Usług Komunalnych, jedno przez firmę ochroniarską. Kamery mają swój system zasilania, podgląd jest w trybie rzeczywistym. W dzień i w nocy obraz przekazywany jest bezpośrednio do centrum monitoringu firmy ochroniarskiej, a tam zapisywany na nośniki. Ochrona w razie potrzeby zobowiązana jest do niezwłocznej interwencji.

Całoroczny koszt ochrony Cmentarza Centralnego to 380 tysięcy złotych, w tym roku w ramach tego uwzględniono koszt kamer.

Zakład Usług Komunalnych korzysta również z monitoringu znajdującego się na nowym cmentarzu przy ulicy Bronowickiej. W różnych punktach cmentarza znajduje się osiem kamer, jedna zbliżeniowa – obrotowa oraz siedem stałych. Porządku jednocześnie pilnuje firma ochroniarska.

Źródło: Zakład Usług Komunalnych w Szczecinie
[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz