Maraton Pisania Listów w pawilonie na Alei Kwiatowej

W sobotę, 8 grudnia w pawilonie na Alei Kwiatowej odbędzie się niecodzienna akcja. Tego dnia w Polsce jak i 60 państwach na całym świecie, będzie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie – Maraton Pisania Listów Amnesty International.

W tym roku będzie można napisać list m.in.w sprawie Alesia Bialackiego, obrońcy praw człowieka z Białorusi. Uczestnicy mogą wyrazić swój sprzeciw wobec kary śmierci na Tajwanie, zatrzymać przymusowe wysiedlenia w Rumunii, a także wesprzeć młodych aktywistów i aktywistki ruchu Girifna z Sudanu.

Jako mieszkańcy Polski, którzy swego czasu doświadczyli podobnych prześladowań, w wyjątkowy sposób identyfikujemy się z tą kampanią.

Dlatego w tym roku organizatorzy postanowili przygotować maraton w wyjątkowy sposób, w wyjątkowym miejscu, łącząc siły kilku organizacji, m.in. IFMSA-Poland Oddział Szczecin, 13muz, Make It Funky Production, Teatru Kana, Progressteronu i Elefunk The Club
w celu przygotowania wielopłaszyznowego programu.

Akcja rozpocznie się w sobotę, 8 grudnia o godz. 12:00 i zakończy po ponad 24 godzinach o 15:00 w niedzielę. Od południa startujemy z pisaniem listów, przez cały czas Maratonu będziemy budować wspólnie instalację artystyczną, wieczorem będzie miał miejsce urbanistyczny performance artystyczny i prezentacje muzyczne. Program zakończymy w niedzielę debatą przeciw przemocy.

Na miejsce akcji zostało wybrane rozpoznawalne i wizerunkowe miejsce w Szczecinie – Szklany Pawilon na Alei Kwiatowej, co z pewnością wpłynie na zainteresowanie wydarzeniem mieszkańców Szczecina i turystów.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz