Tysiąc ozdób świątecznych na ulicach Szczecina

6 grudnia Szczecin rozbłyśnie świątecznymi iluminacjami. 7 tysięcy światełek zabłyśnie na miejskiej choince ustawionej przed Urzędem Miasta, a na ulicach Szczecina zostaną włączone bożonarodzeniowe ozdoby.

Na pl. Armii Krajowej w ubiegłym tygodniu stanęła dwunastometrowa choinka, na której zostało zawieszonych 7 tysięcy lampek. Zawisną na niej dwudziestometrowe łańcuchy diodowe w kolorze czerwonym i niebieskim, dziesięciometrowa girlanda oraz 24 białe gwiazdy i 15 lamp stroboskopowych. Na samym czubku znajdzie się duża podświetlana gwiazda.

Iluminacje świąteczne, podobnie jak w latach ubiegłych, pojawią się na głównych ulicach miasta, m.in. na ul. Krzywoustego, Wyszyńskiego, Jagiellońskiej, al. Niepodległości, Wyzwolenia, Wojska Polskiego i Jana Pawła II, a także na Prawobrzeżu, m.in. na rondzie Reagana i rondzie w Zdrojach. Pojawią się również charakterystyczne śnieżne kule na skwerze im. Janiny Szczerskiej, choinkę pod Pomnikiem Czynu Polaków czy świetliste fontanny, zwane potocznie “McDonaldami” na Jasnych Błoniach i w Alei Fontann. Uzupełnieniem ozdób zamontowanych przez miasto będą m.in. efektowne iluminacje Galerii Kaskada i Dworca Głównego.

Podobnie jak w latach ubiegłych, Szczecin będzie brał udział w plebiscycie “Świeć Się!”. Czy uda nam się po raz trzeci z kolei zdobyć pierwsze miejsce? Tego dowiemy się w styczniu. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz