Włącz Orkiestrę! Jazz i Orkiestra

Reklama

Trudno nie skorzystać z zaproszenia na muzyczną wyprawę, w której w kompozycyjnie spójny sposób połączono jazz z klasycznym brzmieniem orkiestry smyczkowej. Michał Wróblewski Trio oraz Baltic Neopolis Orchestra wspólnie wykonają projekt „Jazz i Orkiestra” w ramach cyklu koncertowego „Włącz Orkiestrę!”. Koncert odbędzie się 15 listopada (czwartek), tradycyjnie w Studio S1 Polskiego Radia Szczecin.

Reklama

Jazz i Orkiestra to autorski projekt Michała Wróblewskiego – okołogodzinna suita orkiestrowa, która jest unikalna w swej formie i kompozycji, bo odbiorcą może być szerokie grono bez ograniczeń wiekowych. Muzyka jest nowoczesna, ale nie sprawia wrażenia trudnej w odbiorze, ma swą fabułę, a w swej koncepcji zaprasza słuchacza na muzyczną wyprawę z jego własną interpretacją wizualną niczym seans filmowy. Projekt jest ciekawą propozycją koncertową łamiącą też kanony muzyczne. Michał w kompozycyjnie spójny sposób łączy jazz z klasycznym brzmieniem orkiestry. Całość seansu muzycznego, którym śmiało można nazwać ten projekt, dopełnia skomponowany specjalnie dla Baltic Neopolis Orchestra utwór ilustracyjny Baltic Suite. Ta kompozycja z pewnością wprowadzi słuchacza w swoistą muzyczną żeglugę po pełnym morzu brzmienia w wyjątkowy sposób łączącego gatunki muzyczne w jednym projekcie. Fragment koncertu trio i orkiestry Filharmonii Gorzowskiej można zobaczyć na stronie www.michalwroblewski.com.

Michał Wróblewski jest pianistą jazzowym i kompozytorem. Urodził się w 1983 roku w Gorzowie Wielkopolskim. Ukończył Wydział Jazzu Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Występował na wielu festiwalach jazzowych, m.in.: Festiwal Jazz Juniors w Krakowie, Festiwal Jazz nad Odrą we Wrocławiu, Pomorska Jesień Jazzowa, Jazz na Guido, Nottingham International Jazz, Festiwal Ars Cameralis.

W grudniu 2010 roku zadebiutował jako lider, zdobywając wraz ze swoim trio I nagrodę w konkursie młodych zespołów jazzowych Jazz Juniors w Krakowie i nagrywając pierwszy autorski album zatytułowany I Remember. Płyta została wydana w kwietniu 2011 roku jako dodatek do magazynu Jazz Forum, w sklepach dostępna jest od stycznia 2012 roku. Zespół zagrał trasę koncertową promującą album, a obecnie przygotowuje materiał na przyszły rok.

W 2010 roku Michał Wróblewski wziął udział w projekcie studyjnym Starsi Panowie, z udziałem gwiazd polskiej muzyki pop, m.in.: M. Maleńczuka, P. Kukiza, Kayah, R. Przemyk, E. Flinty. To seria trzech płyt, na których spotykają się muzycy jazzowi i gwiazdy polskiej muzyki popularnej. Zdarzało mu się występować także z innymi muzykami jazzowymi młodego pokolenia, takimi jak Maciej Obara, Adam Bałdych czy Wojtek Mazolewski. Główny motor jego działalności pozostaje jednak niezmienny: własne trio jazzowe, projekt Jazz i Orkiestra oraz solowe recitale fortepianowe.

O wyjątkowości orkiestry Baltic Neopolis stanowią tworzący ją muzycy. Ich energia, radość oraz zapał do robienia rzeczy niemożliwych pozwala na niekonwencjonalne prezentowanie muzyki kameralnej. Odwaga artystów w wykonywaniu trudnych kompozycji doceniana jest zarówno przez krytyków i melomanów.

Pod frakami i galowymi strojami kryją się osobowości pełne pasji nie tylko do muzyki klasycznej, ale przede wszystkim do świata. Muzycy bowiem nie zawsze są tymi, którymi się wydają.

Baltic Neopolis Orchestra jest smyczkową orkiestrą kameralną powstałą w 2008 roku z inicjatywy młodych szczecińskich artystów. Od tego czasu zagrała dziesiątki koncertów, realizując własne cykle i współuczestnicząc w wielu projektach artystycznych.

Włącz Orkiestrę! Jazz i Orkiestra

15 listopada 2012, godz. 19:00
Studio S1 Polskiego Radia Szczecin

Artyści:

 • Michał Wróblewski Trio:
 • Michał Wróblewski (fortepian, kompozycja)
 • Paweł Dobrowolski (perkusja)
 • Marcin Jadach (kontrabas)
 • Baltic Neopolis Orchestra

Program:

 • Kanon
 • Jarretude
 • Shadows
 • Interlude
 • One for Dotti
 • Baltic Suite

Bilety:
30 zł / 15 zł (uczniowie, studenci, seniorzy) do nabycia w kasie Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie (w dniu koncertu w Studio S1 od godz. 18:30).

Rezerwacji biletów można dokonać telefonicznie (660-326-755) lub drogą elektroniczną (biuro.balticneopolis@gmail.com).

Organizator: Baltic Neopolis Orchestra

Patronat Honorowy: Prezydent Miasta Szczecin

Koncert dofinansowany przez: Gminę Miasto Szczecin

Sponsorzy: Zakład Budowlany Siemaszko, Wielkopolska Spółka Gazownictwa, PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A., Soffi Flower Coffee, Baltica Wellness & Spa

Patronat Medialny: Polskie Radio Szczecin, TVP Szczecin

Partnerzy: Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, Drukarnia Kadruk, Szczeciński Inkubator Kultury, Akademia Sztuki w Szczecinie

Więcej informacji:

 • www.balticneopolis.pl
 • www.facebook.com/BalticNeopolisOrchestra
 • www.michalwroblewski.com

 

Reklama
[Głosów:0    Średnia:0/5]

Komentarze

Dodaj komentarz