Zaduszki Jazzowe na liliowo

W piątek, 2 listopada Piwnica Kany zaprasza na Zaduszki Jazzowe. Na Piwnicznej „scenie” wystąpi Liliana Kostrzewa Group.

Pomysł na liliowy projekt zrodził się z potrzeby komponowania. Najpierw w samotności (Liliana Kostrzewa), a później na żywo – w grupie trojga muzyków. Zespół miał okazję prezentować się już w różnych składach w Szczecinie, Poznaniu, Warszawie, Krakowie, Katowicach i w Wiedniu. Twórczość Lili zdobywała laury m.in. na Komeda Jazz Festiwal, Big Band Festiwal New Tomyśl, Jazz Juniors.

Liliana Kostrzewa należy do młodego pokolenia muzyków jazzowych. Pianistka, kompozytorka prowadzi własny zespół Leemeet Trio, z którym gra autorskie kompozycje. Ma na koncie m.in. realizację dla Teatru Animacji w Poznaniu – muzykę teatralną do „Kuby Smoka” Mariusza Kozubka oraz współpracę ze Szczecin Gospel Choir.

W Zaduszny wieczór grupa zagra w składzie: Lila (piano/ar) w towarzystwie basisty Pawła Czyrki oraz bębniarza – Mariusza Lipińskiego. Blasku liliowym kompozycjom i aranżacjom doda na trąbce – Iwona Witek. Program L.K.Group to głównie autorskie utwory liderki z odrobiną słowiańskiej nuty i obowiązkowo – dużą porcją improwizacji. Nie zabraknie też standardów jazzowych zmarłych twórców, którym tego dnia chcemy oddać hołd.

Początek: godz. 20.00. Wstęp wolny.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz