Plac Orła Białego wkrótce się zmieni – wizualizacje

Plac Orła Białego ma wreszcie szansę stać się staromiejskim rynkiem z prawdziwego zdarzenia. Plany jego modernizacji nabierają coraz bardziej realnych kształtów.

Podczas poniedziałkowej Komisji ds. Rozwoju, Promocji i Gospodarki Morskiej w Urzędzie Miasta dyskutowano na temat planowanych zmian na placu Orła Białego. Od lat mówi się o tym, że to miejsce musi w końcu przestać być parkingiem otoczonym blokami mieszkalnymi i placówkami bankowymi i zacząć pełnić funkcję rynku staromiejskiego. Rok temu powstał projekt zagospodarowania placu Orla Białego autorstwa Anny i Tomasza Bagińskich z biura inżynierskiego Anna Gontarz – Bagińska z Gdańska.. Jego realizacja ma nastąpić już niebawem.

Z najbardziej cennej – centralnej części placu znikną miejsca parkingowe (w zamian pojawią się one na sąsiednich ulicach). W tym miejscu pojawi się typowa przestrzeń publiczna w postaci fontanny, ławek, małej architektury, wyeksponowany zostanie pomnik Flory, który teraz stoi nieco na uboczu. Plac ma zacząć tętnić życiem nie tylko dzięki punktom gastronomicznym, ale także dzięki znajdującej się w Pałacu pod Globusem Akademii Sztuki, której studenci coraz bardziej opanowują okolicę. Ruch samochodowy na otaczających plac Orła Białego ulicach ma zostać uspokojony, a w dalszej perspektywie wyprowadzony poza obszar Starego Miasta.

Koszt inwestycji szacowany jest na około 2 miliony złotych.

 
[Głosów:0    Średnia:0/5]

3 Responses

  1. świetnie wygląda ta fontanna bez 2 wierzb płaczących, jak placek na głowie łysiejącego faceta! jak dla mnie projekt mega słaby mam nadzieję że jeszcze pogłówkują trochę nasi architekci krajobrazu i zrobią coś porządnego a nie kolejny polbrukowy plac bez pomysłu …

  2. mieszkam w szczecinie od dwóch lat i niestety będę musiał wyjechać. Dlaczego? bo niestety miasto jest upiększane i za to dziękuję tylko gdzie mam pracować?w nowych “biurowcach pusto, co 2 lokal w mieście do wynajęcia. Jak przyjechał mój kolega do mnie z innego miasta zapytał mnie ” co tu sie dzieje?czemu tyle pustych lokali?” no własnie czemu nie dają miejsc pracy poprzez ściaganie duzych firm ,które chciały by tu inwestować . Takie miasto piękne i pieknie położone a taka bida.. no cóż może kiedyś wrócę …..

  3. Wszystko fajnie tylko gdzie maja powstac te zastepcze miejsca parkingowe?? czy Ci wielcy projektanci zdaja sobie sprawe ile ludzi pracuje i mieszka wokol?? Juz budowa kaskady pozbawila okolice kilkunastu miejsc parkingowych! a teraz kolejne plany… przeciez to egoizm. i kto tam bedzie siedzial? pelno pijaczkow lokalnych co w netto kupuja piwo za grosze…. Miasto i komisja wyda lekka reka 2 miliony… w sumie- ma z czeego, wiecej czerownej strefy i podniesione ceny za parkingi ktorych nie ma !!! Jedna wielka sciema.

Dodaj komentarz