“Słoń” w Alei Kwiatowej

W miniony weekend szczecinianie spacerujący Aleją Kwiatową mogli spotkać nietypowe “zwierzę”, które się tam tymczasowo zadomowiło – mianowicie imitację słonia wykonaną z samochodu, który na co dzień służy do sprzątania szczecińskich ulic i wielu metrów czarnej folii.

Słoń jest dziełem Moniki Szpener, która już niejednokrotnie współpracowała już z zajmującą się sprzątaniem miasta firmą Remondis. Happening został zorganizowany z okazji zbliżającego się otwarcia nowego klubu Elefunk, który będzie mieścił się w podziemiach 13 Muz.

Na opisie instalacji możemy przeczytać:

“Działanie z pogranicza street artu na nowo otwartej Alei Kwiatowej, polegające na zaadoptowaniu rozpoznawalnego z ulic naszego miasta obiektu – polewaczki. W magiczny, ale zarazem bardzo prosty sposób na oczach przechodniów pojazd ten przeobraża się w rzeźbę słonia. Inspiracją do pracy jest nazwa nowo powstającego miejsca kultury, łączącego wszelkie dziedziny twórczej aktywności Szczecina – Elefunk.

Projekt ten powstaje z inicjatywy Remondis Szzecin sp. z o.o., Make It Funky, Elefunk The Club, Grupy Progress, według autorstwa Moniki Szpener.”

Rzeźba słonia wzbudzała spore zainteresowanie wśród przechodniów, którzy zatrzymywali się, aby przyjrzeć się jej z bliska, wielu z nich robiło sobie przy niej pamiątkowe zdjęcia. Tym bardziej dziwią liczne negatywne komentarze na jej temat, które można znaleźć w Internecie. Czy świadczy to o tym, że ich autorzy cierpią na rozdwojenie jaźni? A może po prostu nie widzieli tej instalacji, ale postanowili się popisać swoją “twórczością” przed innymi internautami?

 
[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz