Mike Russell we Free Blues Club

W sobotę, 29 września, na scenie Free Blues Clubu wystąpi Mike Russell.

Mike Russel – gitarzysta, wokalista i kompozytor opisywany, jako muzyczna mikstura Georgea Bensona, Ala Mac Kaya (Earth Wind & Fire) z dodatkiem wrażliwości B.B Kinga. Przygodę z muzyką zaczynał w klasie gitary klasycznej i flamenco a profesjonalną karierę rozpoczął w latach 60′ w zespołach soulowych i bluesowych.

Występował z ikonami sceny muzycznej, jak Eddy Harris i Billy Bang. Jego jazzowo-rockowa formacja Walter Forest w latach 70′ współpracowała z Andy’m Warholem. Wielkim sukcespem w karierze kompozytorskiej Russella była płyta „Black Woman” nagrana przez Glorię Taylor i nagrodzona statuetką Grammy.

http://www.myspace.com/mikerussellband

Ponadto na scenie klubu pojawią się Zbigniew ‘Levandek’ Lewandowski i Tomasz Grabowy.

Zbigniew ‘Levandek’ Lewandowski jest jednym z najbardziej uzdolnionych perkusistów na jazzowej scenie muzycznej w Polsce i w Europie. Doskonały warsztat zdobył 35-letnim doświadczeniem gry na perkusji. Jako niezależny muzyk zadebiutował w 1982  na Jazz Festiwalu we Wrocławiu. Tego samego roku nagrał autorską LP ‘Zbigniew Lewandowski’ inspirowaną  muzyką Milesa Davisa. Jego muzyczne upodobania prowadzą do akustycznego i  elektrycznego mainstreamu, elektrycznego jazzu, salsy, funku & fusion.

http://www.zbigniewlewandowski.pl/

Tomasz Grabowy – zadebiutował na XIII Jazz  Festiwalu Juniorów w Krakowie, gdzie zdobył indywidualną nagrodę występując z zespołem Head Office. Z zespołem Funky Groove występował na  Polskich Festiwalach Jazzowym (Jazz Jamboree, Summer Jazz Days, Jazz Over Odra River itd..). Od 1995 Tomasz Grabowy współpracuje z grupą  Walk Away, z którymi aktywnie uczestniczy w trasach jazzowych, koncertując z najbardziej znaczącymi gwiazdami muzyki jazzowej – Mino Cinelu, Frank Gambale, Eric Marienthal, Randy Brecker, Bill Evans, Dean Brown, Bob Malach. Jako muzyk niezależny ma na swoim koncie współpracę z Michałem Urbaniakiem, Urszulą Dudziak, Krystyną Prońko, Davem Samuelsem (ex-Spyro Gyra), Henrym McCoulloughem (ex-Joe Cocker).

http://www.grabowy.pl/

Początek koncertu: godz. 21:00.
Wstęp: 25zł studenci / 25zł przedsprzedaż / 35 zł w dniu koncertu

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz