Nowy image Baltic Neopolis Orchestra

Reklama

Zakupoholiczka, mechanik samochodowy, podróżnik, muzyczny dewiant, a może celebrytka w blasku fleszy? Kim są naprawdę muzycy Baltic Neopolis Orchestra? W wyjątkowy sposób opowiada o tym kampania wizerunkowa Orkiestry poprzedzająca nowy sezon artystyczny 2012/2013.

Reklama

„O wyjątkowości orkiestry stanowią tworzący ją muzycy” – to główne hasło przyświecające kampanii BNO. Fotografie ukazują muzyków Orkiestry od innej strony. Pokazują, że pod frakami i galowymi strojami kryją się osobowości pełne pasji nie tylko do muzyki klasycznej, ale przede wszystkim do świata. Muzycy bowiem nie zawsze są tymi, którymi się wydają. Zdjęcia skonfrontowane są z indywidualnymi hasłami przypisanymi każdemu artyście, pełniącymi rolę łącznika między światem muzyki, a prywatnym życiem muzyków.

Muzycy nie boją się otworzyć przed publicznością. Dlatego zdjęcia towarzyszące kampanii są odważne, zabawne i jedyne w swoim rodzaju. Obalają mity i sztampowe wyobrażenia artystów grających muzykę klasyczną. Pokazuje świat kultury wysokiej z innej, o wiele ciekawszej strony.

Fotografie pojawią się na dwóch wystawach – na Jasnych Błoniach tuż przy „Bartłomiejce” oraz na Placu Grunwaldzkim. Dostępne będą do końca września. Zdjęcia artystów można będzie zobaczyć również w środkach komunikacji miejskiej, na nowych folderach koncertowych Orkiestry oraz podczas samego koncertu inauguracyjnego, 29 września w Filharmonii Szczecińskiej.

Kampania skierowana jest przede wszystkim do grupy osób 35+, aktywnej na rynku kultury, poszukującej wydarzeń prestiżowych, o wysokiej klasie i jakości. Jest to również grupa, która docelowo ma stanowić najbardziej liczebną publiczność koncertów wykonywanych przez Baltic Neopolis Orchestra.

Baltic Neopolis Orchestra jest smyczkową orkiestrą kameralną powstałą w 2008 roku z inicjatywy młodych, szczecińskich artystów. Od tego czasu zagrała dziesiątki koncertów, realizując własne cykle i współuczestnicząc w wielu projektach artystycznych. Energia, radość oraz zapał do robienia rzeczy niemożliwych pozwala muzykom Baltic Neopolis Orchestra na niekonwencjonalne prezentowanie muzyki kameralnej. Odwaga artystów w wykonywaniu trudnych kompozycji doceniana jest zarówno przez krytyków i melomanów.

Autorem wszystkich zdjęć jest Aleksandra Kubiak (A. Kubiak Photography).

Przy realizacji sesji zdjęciowej i kampanii wsparcia udzielili:

 • Miasto Szczecin
 • Miseko Maja Holcman
 • A. Kubiak Photography
 • Pax Design Paweł Parzuchowski
 • Prima Fashion, Bogusława 10
 • Limuzyny Robert Badowski

Na zdjęciach występują:

 • Emilia Goch (altowiolistka)
 • Karolina Uźniak-Gunia (skrzypaczka)
 • Maciej Musiał (skrzypek)
 • Tomasz Szczęsny (wiolonczelista)
 • Łukasz Górewicz (skrzypek)

 

Reklama
[Głosów:0    Średnia:0/5]

Komentarze

Dodaj komentarz