Remont ulicy Słowackiego

Ulica Słowackiego to jedna z głównych ulic łączących Niebuszewo z Pogodnem, jest to również droga dojazdowa do Parku Kasprowicza. Jej obecny stan jest fatalny – liczne koleiny, popękany asfalt i tworzące się po opadach deszczu kałuże przyprawiają wielu kierowców o skoki ciśnienia. To się jednak zmieni. Remont ulicy planowany jest na jesień.

W ramach prac remontowych zostanie wymieniona nawierzchnia na odcinku od skrzyżowania z ul. Żupańskiego do skrzyżowania z Zaleskiego, naprawione zostaną studzienki kanalizacyjne i wyremontowana zostanie część chodnika od strony jeziora Rusałka. Co jest ważne – remont  będzie odbywał się bez zamykania ulicy dla ruchu kołowego. Możliwe będą jedynie czasowe zmiany w organizacji ruchu. Poza tym remontowaną ulicę będzie można ominąć, jadąc ulicą Niemierzyńską.

Obecnie trwa przetarg, w którym zostanie wybrany wykonawca. Zainteresowane firmy mogą składać oferty do 22 sierpnia. Spośród nich do końca miesiąca zostanie wyłoniony zwycięzca, który będzie miał 50 dni na wykonanie prac. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

One Response

  1. Stan tej drogi nie jest tak zły jak stan potulickiej. Ta powinna być w pierwszej kolejności odnowiona

Dodaj komentarz