Przebudowa dworca… w wersji “light”

Dworzec PKP Szczecin Główny nie doczeka się w najbliższym czasie wielkiej przebudowy połączonej z gruntowną modernizacją placu od strony Odry. Remont obejmie swoim zasięgiem zdecydowanie mniej, niż zakładały to niedawne plany.

W zakres robót ma wchodzić remont wnętrza budynku dworca, budowa nowej kładki wraz z windami, przebudowa tunelu, częściowa przebudowa peronów i wymiana nawierzchni. Przetarg na remont szczecińskiego dworca ma zostać ogłoszony jesienią. Modernizacja ma być finansowana z funduszy europejskich przeznaczonych na lata 2007-2013, musi więc być przeprowadzona w takim zakresie, aby można ją było zakończyć i rozliczyć do końca 2015 r.

Niestety nie zostanie zrealizowana najbardziej ambitna część projektu, czyli gruntowna przebudowa placu przed dworcem, według której plac miał zostać podniesiony, a pod nim miał powstać tunel w stronę Pomorzan oraz parking. Powierzchnia placu miała być przeznaczona dla tramwajów, autobusów, taksówek.

Remont miałby rozpocząć się późną wiosną przyszłego roku. Wynika z tego, że prace remontowe zbiegną się z finałem The Tall Ships Races.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

One Response

  1. kolejny remont dworca

Dodaj komentarz