Jarmark Jakubowy 2012 – fotorelacja

Odbywający się na placu przed szczecińską katedrą i na pl. Orła Białego Jarmark Jakubowy to znakomita okazja, aby nabyć produkty, których nie dostaniemy w żadnym supermarkecie, spróbować potraw, których nie znajdziemy na co dzień w żadnej restauracji i poczuć klimat Starego Miasta.

Miód prosto z pasieki, chleb prosto z pieca, sery i wyroby wędliniarskie pozbawione konserwantów czy niepasteryzowane piwo z małych lokalnych browarów – to tylko niewielka część tego, co można nabyć na straganach, które stanęły na szczecińskim Starym Mieście. To prawdziwa uczta dla podniebienia nawet najbardziej wybrednych smakoszy. Poza produktami spożywczymi znaleźć tutaj można wyroby rękodzielnicze, ubrania, pamiątki i wiele innych rzeczy, których nie kupimy w żadnym sklepie. Na dwóch scenach występują zespoły folklorystyczne, a w licznych punktach gastronomicznych możemy skosztować różnorodnych potraw z różnych części Polski.

Jarmark Jakubowy cieszy się ogromnym powodzeniem wśród szczecinian. Frekwencja jest zdecydowanie większa niż w ubiegłym roku, co świadczy o tym, że zwiększa się zapotrzebowanie na tego typu wydarzenia. Dzięki temu również szczecińskie Stare Miasto coraz bardziej tętni życiem i staje się ulubionym miejscem mieszkańców miasta i turystów.

Szkoda, że takie imprezy odbywają się w naszym mieście tak rzadko. Z całą pewnością podobne wydarzenia mogłyby się odbywać w okolicach świąt wielkanocnych czy Bożego Narodzenia, gdzie podobnie jak ma to miejsce np. w Niemczech można byłoby zaopatrzyć się w prezenty, napić się grzanego wina i kupić tradycyjne (a nie “supermarketowe”) produkty spożywcze na świąteczny stół.

 
[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz