Mfa Kera & Mike Russell “Afrosoul Party” we Free Blues Club

Piątkowy wieczór we Free Blues Clubie zapowiada się wyjątkowo. 15 czerwca na scenie klubu wystąpią Mike Russell oraz Mfa Kera.

Formacja, w której obok Mika Russella pojawi się  znana czarnoskóra wokalistka Mfa Kera. Grają muzykę etniczną i afrykańską, z elementami bluesa, salsy, gospel, reggae, jazzu, funky czy rapu. Mfa Kera urodziła się na Madagaskarze jest Kreolką. Swoja karierę rozwijała  wśród najlepszych, jak Mickey Barkey, John Lee Hooker czy Milton Buckner. W filmie “The Adventure Of Jazz” śpiewała w otoczeniu takich sław, jak Duke Ellington, Louis Armstrong i George Benson.

Mike Russell to amerykański gitarzysta, wokalista i kompozytor, założyciel jazz-rockowej formacji Walter Forest, która w latach 70. współpracowała z Andy’m Warholem. Wielkim sukcesem w karierze kompozytorskiej Russella była płyta „Black Woman” nagrana przez Glorię Taylor i nagrodzona statuetką Grammy.

W 1996 roku Mike Russell założył zespół o nazwie Mike Russell Band, łączący jazzowo-soulowo-funkowe brzmienia. Polskiej publiczności dał się już poznać jako olśniewający partner Levandka (Zbigniewa Lewandowskiego) oraz Wojciecha Karolaka, z którymi wystąpił m.in. podczas koncertu finałowego Rura Jazz Festival 2006.

http://www.myspace.com/mikerussellband
www.blackheritage.de
www.myspace.com/mfakera

Początek koncertu: godz. 21.00.

Wstęp: przedsprzedaż 20 zł/ studenci 20 zł / w dniu koncertu 30 zł.

Po koncercie impreza w Mashroomie: WHITEOUT – Panie wstęp wolny – start godz. 23.00 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz