Leksykon Puszczy Bukowej – nowe szczecińskie wydawnictwo

Puszcza Bukowa to jeden z najpiękniejszych i najbardziej zróżnicowanych przyrodniczo obszarów w Szczecinie i jego okolicach. Spora część flory Puszczy należy do gatunków chronionych, a cały jej obszar to wielka atrakcja historyczna miasta.

Wydanie leksykonu Puszczy Bukowej to inicjatywa Klubu Kniejołaza, która powstała przy wsparciu Pazim Sp. z o.o. To obowiązkowa pozycja nie tylko dla miłośników Puszczy Bukowej ale także dla wszystkich mieszkańców Szczecina, zainteresowanych historią miasta i jego okolic. Obecnie jest to jedyna publikacja opisująca krajoznawcze i historyczne walory Szczecińskiego Parku Krajobrazowego „Puszcza Bukowa”. W książce zawarto 326 haseł, które opracowano korzystając z możliwie najbardziej aktualnych danych oraz sprawdzając ich aktualność w terenie. Jest to A – Z Puszczy Bukowej podane w ciekawej i przejrzystej formie. Każde z haseł jest dodatkowo wskazane na dołączonej do leksykonu mapie – jednej z najlepszych obecnie dostępnych na rynku.

Klub Kniejołaza powstał w 2011 r. Stowarzyszenie skupia fascynatów Puszczy Bukowej którzy popularyzują fakty i nagłaśniają problemy związane z tematyką Puszczy. Jednocześnie wydają broszury i prowadzą stronę internetową o tej tematyce. Dodatkowo organizowane są Rajdy i Spacery Kniejołaza, które każdorazowo przyciągają dziesiątki osób.

Wydawnictwo jest do zdobycia w konkursach podczas cotygodniowych spacerów po Puszczy Bukowej organizowanych przez Klub Kniejołaza. Leksykon dostępny jest także w punkcie informacji turystycznej rejsów wycieczkowych Odra i Peene Queen, na Statku Ładoga (nabrzeże Wałów Chrobrego) oraz w Café 22 (22 piętro biurowca Pazim). Cena książki wraz z mapą wynosi 19 zł.

Klub Kniejołaza w internecie:
www.bukowa.szczecin.pl
www.facebook.com/PuszczaBukowa

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz