Premierowy spacer szlakiem “Niezwykli szczecinianie i ich kamienice”

W sobotę, 26 maja odbędzie się pierwszy spacer na trasie nowego szlaku turystycznego “Niezwykli szczecinianie i ich kamienice”.

Uczestnicy spaceru doznają niespodzianek odzwierciedlających pasję dawnych mieszkańców kamienic. Aria z balkonu, podglądanie malarza przy pracy, aranżacja przestrzeni – to niektóre z nich.

Nowy szlak turystyczny dotyczy trzynastu kamienic w Śródmieściu i ich niezwykłych lokatorów okresu przed- i powojennego. Dwustronna mapa jest do pobrania na tymczasowym widoku strony www.kamieniceszczecina.pl. Elewacje kamienic opatrzone zostaną przedmiotowymi tablicami, w ramach wdrażania Systemu Informacji Miejskiej przez Urząd Miasta w Szczecinie.

Start o godz. 12.00 przy kamienicy na ul. Śląskiej 51.

Obecni mieszkańcy kamienic w swoich skrzynkach pocztowych znajdą list informujący o projekcie, z prośbą o wyrozumiałość względem nietypowego wydarzenia rozgrywającego się tuż pod ich oknami.

Bieżące informacje można znaleźć na Facebooku: www.facebook.com/KamieniceSzczecina.

Na zdjęciu jedna z kamienic znajdujących się na szlaku “Niezwykli szczecinianie i ich kamienice” – ul. Łokietka 34 (Burschenstraße 34), gdzie urodził się i w latach 1893-1894 mieszkał legendarny aktor  Heinrich George, który zagrał m.in. w filmie “Metropolis”:

Mapa szlaku turystycznego “Niezwykli szczecinianie i ich kamienice”:

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz