Staw Wędkarski

W bliskim sąsiedztwie kąpieliska Głębokie i pętli tramwajowej znajduje się bardzo urokliwe miejsce – idealne dla wszystkich, którzy preferują spacery po lesie i relaks nad wodą w nieco innej formie niż tradycyjne plażowanie. Jest to Staw Wędkarski, nazywany często Uroczyskiem (co jest tak naprawdę błędem, gdyż jezioro o tej nazwie znajduje się w położonej niedaleko Dolinie Siedmiu Młynów.

Staw Wędkarski jest sztucznym zbiornikiem wodnym, który został wykopany na początku lat siedemdziesiątych XX wieku. Przez jezioro przepuszczono część wód przepływającej tutaj rzeki Osówki, które skierowano do jeziora Głębokiego. Z czasem zostało ono zarybione.

W pobliżu Stawu Wędkarskiego przebiegają liczne szlaki turystyczne (Szlak niebieski, Szlak Pokoju, Szlak czerwony i Szlak Puszczy Wkrzańskiej). Nieduża odległość od centrum Szczecina i łatwy dojazd komunikacją miejską lub rowerem sprawia, że jest to jedno z ulubionych miejsc odpoczynku szczecinian.

 
[Głosów:0    Średnia:0/5]

One Response

  1. If you find yourself wtiirng because you have to write or you will fail, you’re doing it wrong. If you’re wtiirng because you have to finish NaNoWriMo, because you have to win, because quitting means you’re a loser – your attitude needs tweaking. If you’re wtiirng because you love wtiirng, because wtiirng fuels you, because wtiirng is what you want to do – well, you’re already a success in my book. If you’ll pardon the pun. excerpt from Are You a NaNoWriMo Failure? on MenWithPens.com

Dodaj komentarz