1 procent podatku dla Adriana

Według opinii lekarzy miał nie widzieć, nie mówić i nie chodzić. Dzięki wytrwałości i intensywnej rehabilitacji 21-letni Adrian siedzi na wózku, mówi, pisze na komputerze i ma kontakt z otoczeniem. Wciąż jednak wymaga stałej i intensywnej rehabilitacji oraz sprzętu rehabilitacyjnego. Wszyscy możemy mu pomóc przekazując 1 procent podatku.

Adrian w wieku 8 lat uległ wypadkowi i doznał urazu czaszkowo-mózgowego z niedowładem czterokończynowym spastycznym. Chociaż lekarze nie dawali mu żadnych szans na powrót do normalnego życia, dzięki intensywnej rehabilitacji i wytrwałości udało się osiągnąć to, co wydawało się niemożliwe. Obecnie Adrian jest na etapie nauki prawidłowego siedzenia, uczęszcza do szkoły i spotyka się z przyjaciółmi.

Wypełniając zeznanie podatkowe za ubiegły rok, każdy może pomóc Adrianowi nie ponosząc przy tym żadnych kosztów. Wystarczy wypełnić odpowiednie rubryki w formularzu PIT, a urząd skarbowy sam przeleje pieniądze na konto fundacji opiekującej się Adrianem.

W rubryce z nazwą organizacji pożytku publicznego wpisujemy: Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym “SŁONECZKO”, nr KRS: 0000186434 i dopisek: Nowakowski Adrian 3/N.

Adrianowi można pomór również poprzez zbieranie plastikowych nakrętek z butelek po napojach.

Więcej informacji o Adrianie Nowakowskim można znaleźć na stronie www.adriannowakowski.blog.onet.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz