Szczeciński Szybki Tramwaj – czy w końcu ruszy budowa?

Szczecin złożył wniosek o dofinansowanie budowy Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju. Pomimo, że spór o Willę Gruneberga nie został rozstrzygnięty, miasto postanowiło zagrać vabank, a sam spór nie powinien być przeszkodą w realizacji.

Dokumentacja dotycząca inwestycji została przekazana 27 grudnia do Centrum Unijnych Projektów Transportowych – instytucji, od której będzie zależało czy Szczecin otrzyma 100 milionów złotych dofinansowania. W drugim kwartale 2012 r. miałby ruszyć przetarg na budowę SST, pod koniec roku poznalibyśmy wykonawcę, a na początku 2013 roku rozpoczęłaby się budowa czterokilometrowego odcinka od Basenu Górniczego do pętli przy na ulicy Turkusowej, która trwałaby do 2014 r.

Na konferencji prasowej był również obecny Mariusz Łojko, prezes Stowarzyszenia Ocalmy Zabytek. Obrońcy willi Grunenberga nie odpuszczają i nadal zamierzają blokować inwestycję.

Jednocześnie dwa inne szczecińskie stowarzyszenia: SENS i Szczecińskie Towarzystwo Miłośników Komunikacji Miejskiej wysłały do Prezydenta Miasta Piotra Krzystka oraz do Prezesa Stowarzyszenia “Ocalmy Zabytek” Mariusza Łojko pismo, prezentujące wspólne stanowisko odnośnie problemu z rozpoczęciem budowy Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju. Treść pisma znajduje się na stronie internetowej http://sens.szczecin.pl. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz