Cały Szczecin zbiera nakrętki dla Adriana

Dla większości z nas plastikowe nakrętki od butelek to zwykłe śmieci, dla chorego Adriana jest to szansa na rehabilitację i lepsze życie. Dlatego zamiast je wyrzucać, możemy je zbierać i dzięki temu zrobić dobry uczynek.

Akcja zbierania nakrętek zatacza coraz szersze kręgi. Zbierają je uczniowie szczecińskich szkół, pracownicy szczecińskich instytucji i firm, zbierają również kibice Pogoni Szczecin oraz rowerzyści, którzy co miesiąc przywożą na Masę Krytyczną olbrzymie worki wypełnione kolorowymi plastikowymi nakrętkami.

Główny cel jest taki, żeby zebrać jak największą ilość nakrętek, które następnie zostaną przekazane do firmy recyklingowej, która w zamian wypłaci pieniądze. Zarobione środki zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację Adriana. Mogą to być nakrętki z butelek po napojach, sokach, środkach chemicznych itp. – w każdej ilości. Docelowo potrzeba ich aż 52 tony.

Nakrętki można oddać w punkcie skupu złomu w Zdrojach przy ul. Żołędziowej 27, gdzie są przechowywane dzięki uprzejmości znajomego rodziców Adriana, w FanShopie na Stadionie Pogoni Szczecin, w Centrum Nauki i Biznesu “Żak” przy al. Wojska Polskiego 29/12, w sklepie obok szpitala w Zdrojach (obok portierni i wjazdu do szpitala), w Zespole Szkół Samochodowych i Zespole Szkół nr 6 (“gastronomiku”), Zespole Szkół nr 4 (“kolejówce”), w TEB Edukacja przy al. Wojska Polskiego 128 i Quality Shop przy ul. Łubinowej 75. Można przywieźć je również na rowerową Masę Krytyczną, która rozpoczyna się w każdy ostatni piątek miesiąca o godz. 18.00 na pl. Lotników.

W maju 2000 roku Adrian Nowakowski mając 8 lat uległ wypadkowi i doznał urazu czaszkowo-mózgowego z niedowładem cztero-kończynowym spastycznym. Lekarze nie dawali mu żadnych szans na powrót do normalnego życia. Chłopak miał nie widzieć, nie mówić, nie chodzić, ale dzięki rehabilitacji może dzisiaj mówić, widzi, ma kontakt z otoczeniem, zdaje sobie również sprawę z tego, co się z nim stało.

W grudniu 2005 roku Adrian przeszedł zabieg wszczepienia pompy baklofenowej, która ma za zadanie zmniejszenie spastyczności, jednak pomimo tego nadal jest potrzebna bardzo intensywna rehabilitacja. Adrian uczestniczy w specjalnym programie leczniczo-rehabilitacyjnym w ośrodku rehabilitacyjnym “Zabajka” w Złotowie, gdzie koszt dwutygodniowego turnusu wynosi 4600 zł, co przekracza możliwości finansowe jego rodziców, a zalecany jest pobyt w ilości 5-6 razy w roku. Poza wyjazdami na turnusy rehabilitacyjne Adrian potrzebuje również leków i specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego, co pociąga za sobą kolejne koszty.

Poza zbieraniem nakrętek można pomóc Adrianowi wpłacając dowolną kwotę na konto Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnych “Słoneczko”.

Wpłaty można kierować na konto:

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnych “Słoneczko”
SBL ZŁOTÓW
Nr konta: 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010
Leczenie i rehabilitacja Adriana Nowakowskiego

dla wpłat zagranicznych:
Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnych “Słoneczko”
SBL ZŁOTÓW
Nr konta: GBWCPLPP 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010
Leczenie i rehabilitacja Adriana Nowakowskiego

Można również na ten cel przekazać 1% podatku dochodowego:

Nazwa organizacji:
Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym “Słoneczko”
Nr KRS:
0000186434

W rubryce “Inne informacje, w tym ułatwiające kontakt z podatnikiem” należy wpisać wyraźnie imię i nazwisko Adriana, a dla ułatwienia jego numer w Fundacji:
Na leczenie: Adrian Nowakowski 3/n

Więcej informacji o Adrianie i o tym jak można mu pomóc, można znaleźć na stronie www.adrianowakowski.blog.onet.pl 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz